Czwartek 08-12-2016, imieniny Marii, Wirgiliusza

Zdobyli pierwsze punkty (piłka ręczna)

Piłkarze ręczni II-ligowego MKS Truso zdobyli pierwsze punkty w rundzie rewanżowej. W sobotę podopieczni trenera Andrzeja Rusznickiego pokonali we własnej hali Cuiavie Inowrocław 33:28.

Piłkarze ręczni MKS Truso już w ostatnim pojedynku z Hetmanem Gniew pokazali, że na parkietach II ligi czują się coraz lepiej. Debiutujący w tych rozgrywkach młody elbląski zespół wreszcie zdołał zdobyć pierwsze punkty w rundzie rewanżowej. W sobotę podopieczni trenera Andrzeja Rusznickiego pokonali we własnej hali Cuiavię Inowrocław.
     Od pierwszego gwizdka sędziego przewaga należała do gospodarzy, którzy szybko wypracowali sobie 2-3 bramkową przewagę. Ekipa gości przyjechała na ten mecz w zaledwie dziewięcioosobowym składzie, przez co ich szanse na wygranie pojedynku z minuty na minutę malały. Krótka ławka rezerwowych nie pozwoliła rywalom na objęcie prowadzenia w tym pojedynku. W 20 min. notowaliśmy dwubramkowe prowadzenie Truso 10:8. Kolejne trzy minuty to jeszcze lepsza gra elblążan, którzy zwiększyli swoją przewagę do pięciu oczek 13:8. W ostatnich pięciu minutach przyjezdni zdołali odrobić nieco straty. Wykorzystali kilka błędów gospodarzy i zdobyli cztery bramki tracąc zaledwie dwie. Do przerwy utrzymywała się jednak przewaga Truso 15:12.
     W drugiej odsłonie tego pojedynku elblążanie grali już zdecydowanie spokojniej przez cały czas kontrolując wynik. Goście natomiast, którzy borykali się z kłopotami kadrowymi nie mieli już tyle sił by przeciwstawić się rozpędzonym elbląskim szczypiornistom. Truso z minuty na minutę powiększało przewagę pewnie krocząc do zwycięstwa. W 56 min. podopieczni trenera Rusznickiego objęli najwyższe, siedmiobramkowe prowadzenie w tym spotkaniu 30:23. W ostatnich minutach gościom wprawdzie udało się nieco odrobić straty, ale dwa punkty pozostały w Elblągu.
     Mecz pomiędzy Techtransem Darad i SMS II Gdańsk został przełożony na 7 marca.

MKS Truso Elbląg - Cuiavia Inowrocław 33:28 (15:12)
     Truso: Stankiewicz, Humla, Pietrucin - Legan 7, Sieńkowski 1, Kulik 3, Ciemniewski 2, Kancelarczyk 8, Brzeziński, Wasilewski 4, Nikoporowicz 1, Makowski 2, Korzeniowski 5, Kozik

Wyniki 17. kolejki: Sokół Kościerzyna - Hetman Gniew 33:25, MKS Brodnica - AZS Politechnika Gdańsk 33:29, MKS Truso Elbląg - Cuiavia Inowrocław 33:28, BKPR Bydgoszcz - KS Żukowo 34:26. Pauzowały: Legia Chełmża i Kasztelan Sierpc.

• Brawo chłopcy ale spoglądajcie na TECHTRANS DARAD w przyszłym sezonie trzeba będzie grać w I lidze Powodzenia
    0 0
    Czytelnik(2004-02-24)
  • Brawo Truso. A techtrans wygrał w Warszawie i wszedł do 1/4 PP. Teraz gramy z Kwidzynem. Mecz w Elblągu 10 marca. To będą emocje.
    0 0
    John(2004-02-24)
  • tu się pisze o TRUZZO:-) Zdecydowanie rozkręcili się nareście Kulik(kieliszek) i Legan Oby tak dalej chłopaki W małym kryzysie jest nasz snajper K. Kancelarczyk nooo i kontuzja Korzenia nie pozwoliła na jego 100% udział w meczu. Zdecydowanie w meczu zabrakło udziału Humela, co nie znaczy ze Stankiewicz i Serwadczak nic nie bronili chodź temu drugiemu słupki i poprzeczki się nie udzielały:) Pozdrawiam i czekam na następne wygrane truso
    0 0
    ZOAR(2004-02-24)
  • Korzeń zagrał bardzo dobrze- on gra z dużym polotem, a poza tym wreszcie wraca do dużej skuteczności!!!!! Co do Kancelarczyka to rzucił jak zwykle najwięcej punktów, a nie było ani jednego rzutu bezsensownego, takiego z bezsilności jak mu się czasami zdarza. Lego natomiast rozkręca się z meczu na mecz. Podsumowując- byle tak dalej!!!!
    (2004-02-25)
  • W koncu wygralismy jakis meczyk. Dziekujemy za doping i wpisy(te z wyrazami uznania) oczywista sprawa:P. A jak chodzi o obrone tytulu to nie bylbym taki pewny. Jeszcze dluga, dluga droga przed nami.Pozdro4AllFriends
    0 0
    Fryzjer(2004-02-25)
  • Jezeli chodzi o Stankiewicza to swietnie gral!!! co do formy Kulika i Legana moge sie z Wami zgodzic :) Jestem pelna podziwu dla naszego drugiego kolowego Adama Wasilewskiego. 3maj tak dalej!!!
    0 0
    Pilkarka23(2004-02-25)
  • Mnie rowniez mecz sie podobal,jesli mam wyroznic jakis zawodnikow to z pewnoscia beda to P.Legan i F.Korzeniowski choc nie znaczy to ze inni grali zle.Rowniez coraz bardziej podoba mi sie gra pana Kieliszka:) ,ktory niezle sadzi bramy w prawy dolny rog:).
    0 0
    -_-(2004-02-25)
  • VaSyL , fajnie ze zacząłes lepiej grac :)))) PozdroVionka dla Stanleya :))))))) Trzymam za Was Kciuki w kolejnych meczach:)))))))
    0 0
    Niobe(2004-02-26)
  • Ten bramkarz to sie nadaje,ale napewno nie do grania na bramce.Humla do rezerw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    0 0
    kibic(2004-02-28)
  • Kibic albo masz złych informatorow albo jestes slepy ale Humla w tym meczu nie gral .Szkoda mi ciebie bo krytykujesz innych, a sam urodziles sie przegrany.No trudno czlowiek taki jak ty nadaje sie tylko do pchania karuzeli ale jak bys sie postaral to kierownictwo Truso chetnie cie zatrudni do podawania recznikow szkoda mi ciebie frajeze