Zgodnie z planem (piłka ręczna)

Elbląg, Zgodnie z planem (piłka ręczna)

Kolejne dwa punkty mają na koncie szczypiornistki Startu. Nasza drużyna okazała się lepsza od KPR-u i wygrała w Jeleniej Górze 35:31 (17:16).

Ważny mecz
       Elblążanki starają się zgromadzić jak najwięcej punktów, by zapewnić sobie jak najlepsze miejsce przed fazą play-off. Wyjazdowy mecz w Jeleniej Górze zapowiadał się emocjonująco. Start był co prawda faworytem pojedynku, ale kibice spodziewali się, że mająca zaledwie o trzy punkty mniej od EKS-u ekipa gospodyń okaże się wymagającym rywalem. Mecz faktycznie był zacięty, ale na szczęście elblążanki zdobyły komplet punktów.

Dobry początek

Przyjezdne bardzo dobrze rozpoczęły sobotni mecz. Co prawda na pierwszego gola Katarzyny Kołodziejskiej odpowiedziała Martyna Michalak, ale potem drużyna trenera Antoniego Pareckiego zaczęła budować przewagę. W 11 min. po trafieniu Lidii Żakowskiej było 6:3, a nasza drużyna nadal nie zwalniała tempa. Po kwadransie meczu elblążanki wygrywały 9:5, a w kolejnych minutach jeszcze wyżej. Po kolejnym golu skutecznie grającej Kołodziejskiej było już 11:6. Niestety w kolejnych minutach coś się w grze naszej drużyny zacięło i gospodynie zaczęły z mozołem odrabiać straty. Na pięć minut przed przerwą po golu Marty Dąbrowskiej EKS prowadził już zaledwie jednym trafieniem 13:12. Końcowe minuty pierwszej połowy były wyrównane i ostatecznie Start schodził na przerwę przy wyniku 17:16.

Odskoczyły po kwadransie

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Kingi Grzyb, który wprowadził spokój w poczynania naszej ekipy. Spotkanie było bardzo zacięte i na każdego gola gospodyń odpowiadały przyjezdne. Start wytrzymał presję i nie dał ekipie KPR-u doprowadzić do remisu. Jeszcze w 41 min. było zaledwie 22:21 dla Startu, ale w kolejnych minutach nasze zawodniczki zdołały odskoczyć i na kwadrans przed końcem po trafieniu Edyty Szymańskiej elblążanki wygrywały 28:24. W końcowych minutach Start spokojnie rozgrywał piłkę i ostatecznie zwyciężył pewnie 35:31.

Teraz Lublin
       Nasza drużyna zdobyła w Jeleniej Górze ważne punkty. Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny ligowy mecz w którym rywalem elblążanek będzie liderujący w tabeli MKS. Lublinianki będą co prawda faworytem pojedynku, ale naszą drużyną stać na sprawienie niespodzianki. Mecz odbędzie się w hali CSB w sobotę 31 stycznia. Początek o godz. 17.

KPR Jelenia Góra – Start Elbląg 31:35 (16:17)

KPR: Kozłowska, Janik – Buklarewicz 9, Dąbrowska 6, Grobelska 4, Bader 4, Michalak 3, A. Mączka 3, Tomczyk 1, Uzar 1. Kary: 4 minuty.

Start:
Sielicka, Kędzierska – Szymańska 7, Grzyb 5, Kołodziejska 5, Jędrzejczyk 5, Sądej 4, Żakowska 3, Waga 3, Lisewska 2, Mielczewska 1. Kary: 6 minut.