Czwartek 18-01-2018, imieniny Małgorzaty, Piotra

Złoto dla judoki Truso

Elbląg, Złoto dla judoki Truso Arkadiusz Cieślak na najwyższym stopniu podium (fot. nadesłana)

Arkadiusz Cieślak z MKS Truso Elbląg zajął pierwsze miejsce w Otwartym Pucharze Polski Juniorów Młodszych do lat 17. Zawody odbył się w Bytomiu.

Arkadiusz Cieślak startował w kategorii wagowej powyżej 90 kg. W drodze do złotego medalu pokonał czterech rywali, wygrywając kolejno z: Amadeuszem Lewandowiczem (UKS Olimp Nowa Sól ), Wiktorem Kućmierzem (UMKS Żak Kielce), Wojciechem Kordyalikiem (WKS Śląsk Wrocław) i w finale z Marcinem Altansukhiem (GKS Czarni Bytom).
     W zawodach brało udział jeszcze czterech judoków Truso. 9 miejsce w kategorii 46 kg zajął Gracjan Szleja, jedenaste miejsce zajęli: Kacper Słowikowski (55 kg) i Piotr Kiereś (60 kg), zawodnikiem niesklasyfikowanym pozostał Mateusz Grabowski (66 kg).