Poniedziałek 12-11-2018, imieniny Renaty, Witolda

Złoto na Grand Prix (taniec)

Elbląg, Złoto na Grand Prix (taniec)

Miniony weekend okazał się szczęśliwym dla par z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. W Rumi złoty medal w najważniejszej kategorii na Grand Prix wywalczyli Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk, jednak to nie jedyne miejsca na podium elbląskich par.

W sobotę pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” udział wzięły w zawodach tanecznych w Rumi i Ostródzie. W Rumi odbył się IV OTTS o Puchar Burmistrza Miasta Rumi, gdzie rozegrany został turniej Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS w kat. Junior II, Młodzież Starsza i Dorośli.
     To właśnie para z Elbląga zdobyła 1. miejsce na podium w kategorii Dorośli GPE w stylu standardowym. Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk rywalizowali z 16 parami, m.in. z Warszawy, Piły, Kołobrzegu, Trójmiasta, wśród których okazali się najlepsi.
     W kategorii Młodzież Starsza GPE z Elbląga wystartował Kordian Zagaja i Ewa Żylińska. Para zdobyła 3. miejsce i brązowy medal w stylu standardowym, a w stylu latynoamerykańskim uplasowała się na miejscu 8.
     W kategorii Junior II prezentowały się dwie elbląskie pary. W stylu standardowym Karol Ledwosiński i Aleksandra Ławrynowicz zajęli 4 miejsce, a Adrian Kiełczowski i Weronika Lewandowska 5. miejsce.
     W Rumi elbląscy tancerze wzięli udział także w IV OTTS o Puchar Burmistrza Miasta, gdzie para - Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja zdobyła srebrny medal w kategorii 14-15 B, w stylu standardowym.
     W sobotę, 19 marca tancerze startowali też na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego z okazji 10-lecia Klubu FOCUS o Puchar Burmistrza Ostródy. Z Ostródy przywieźli 5 medali złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Poniżej najlepsze wyniki: