Złoto pięcioboistów (lekkoatletyka)

Na mistrzostwach Polski w pięcioboju lekkoatletycznym osób niepełnosprawnych w Grudziądzu startowało 13 reprezentacji, wśród nich lekkoatleci elbląskiego Ataku. Dwa tytuły mistrzów Polski to bardzo dobry wynik.

Pięciobój lekkoatletyczny osób niepełnosprawnych obejmuje bieg na 100 i 200 m, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut dyskiem. O ostatecznym wyniku startujących decyduje przeliczenie na punkty uzyskanych przez nich wyników w poszczególnych konkurencjach i ich zsumowanie.
     Mistrzynią Polski została elblążanka Elżbieta Statkiewicz, gromadząc 3524 pkt. i wyprzedzając Ewę Rzepka ze Zduńskiej Woli - 3314 pkt. Na siódmym miejscu zawody ukończyła juniorka Anna Kondratowicz z Elbląga z dorobkiem 2236 pkt.
     Znakomicie startował Zbigniew Kępiński. Lekkoatleta Ataku z dorobkiem 1931 pkt. zdobył tytuł mistrza Polski i wyprzedził Artura Kuna z Koszalina, który zgromadził 513 pkt. W grupie C2 startował Jaromir Breku, z dorobkiem 1532 pkt uplasował się na 14. miejscu. W klasyfikacji drużynowej Elbląg zajął piąte miejsce.
     Gratulujemy trenerowi Jerzemu Dąbrowskiemu oraz wszystkim zawodniczkom i zawodnikom Ataku udanego startu w Grudziądzu.