512 918 555

Aktywnie nad jeziorem Narie w Kretowinach. Aktywnie nad jeziorem Narie w Kretowinach.

Złoto, srebro i brąz dla Klubu Tańca „Jantar”

Elbląg, Złoto, srebro i brąz dla Klubu Tańca „Jantar” fot. nadesłana

W miniony weekend (2-3 kwietnia) tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wzięli udział w turniejach w Iławie i Tczewie, gdzie łącznie wytańczyli 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali.

W sobotę, 2 kwietnia, w Wikielcu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Wójta Gminy Iława. Na turnieju startowali elbląscy tancerze, a wśród nich 6 par stanęło na podium. Julia Wieteska z Bartoszem Bloch zajęli drugie miejsce w kategorii 12 – 13 lat klasie C w tańcach standardowych i trzecie w latynoamerykańskich. W nieco starszej kategorii 14-15 lat walczyli Natalia Łysko i Jakub Królikowski, zajmując w klasie C drugie miejsce w tańcach standardowych. Na podium znaleźli się też Aleksandra Ławrynowicz i Karol Ledwosiński (drugie miejsce w kategorii wiekowej 14-15 lat, klasa B, styl standardowy) oraz Aniela Zagaja i Kacper Śmieszny (trzecie miejsce w kategorii wiekowej 14-15 lat, klasa B, styl latynoamerykański).
     Swe umiejętności taneczne znakomicie zaprezentowały także pary seniorskie – w standardzie na trzeciej pozycji uplasowali się Marta Hajkowicz z Krzysztofem Śmiechowskim, a na czwartej – Katarzyna i Jarosław Szar. Te same pary startowały także w stylu latino - Katarzyna Szar i Jarosław Szar zajęli drugie, zaś Marta Hajkowicz i Krzysztof Śmiechowski trzecie miejsce.
     Z kolei w niedzielę, 3 kwietnia pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wzięły udział w Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa. I tym razem tancerze stanęli na wysokości zadania, zdobywając miejsca medalowe – para Dominik Wiącek i Aleksandra Mendala zajęła pierwsze miejsce w kombinacji tańców w kategorii 14-15 lat, klasa E, MarceTworkowski i Agnieszka Jankowska zdobyli złoty medal w standardzie w kategorii powyżej 15 lat (klasa C), zaś trzecie miejsce należało do Natalii Łusko i Jakuba Królikowskiego (kategoria 14-15 lat, klasa C, tańce standardowe). W kategorii łączonej młodzież i dorośli w tańcach standardowych na drugiej pozycji uplasowali się Kordian Zagaja i  Ewa Żylińska.