Złoty i srebrny Karaś (pływanie)

Dwa medale - złoty i srebrny - zdobył Sebastian Karaś, pływak UKS Orlik Elbląg podczas mistrzostw Polski rozgrywanych w Oświęcimiu. Tym samym nasz zawodnik udowodnił, że należy do ścisłej czołówki krajowej w tej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku elbląski pływak także zdobył dwa medale.

W Oświęcimiu rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 13-latków. W zawodach tych wzięła udział czteroosobowa ekipa pływaków z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Elbląg. Spośród naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Sebastian Karaś, który w stylu grzbietowym zdobył złoty medal na 200 m i srebrny na 100 m.
     Zdaniem trenera Tomasza Mizerskiego występ pozostałych naszych pływaków także można zaliczyć do udanych. Magdalena Deleżuk uplasowała się na piątej pozycji na dystansie 100 m stylem dowolnym, Wioleta Świniarska była siódma na 800 m stylem dowolnym, natomiast Paweł Witkowski zajął szóste miejsce na 100 m stylem dowolnym.
     - Zawody oceniam bardzo udanie i myślę że to był efekt ostatnich dwutygodniowych przygotowań - mówi Tomasz Mizerski, trener pływaków. - Formę przed mistrzostwami szlifowaliśmy właśnie na pływalni w Oświęcimiu, gdzie mieliśmy ku temu bardzo dobre warunki i to też miało duży wpływ na uzyskane wyniki. Zresztą zawodnicy przez cały rok ciężko pracowali. Odbyli w tym czasie trzy obozy przygotowawcze oraz startowali w różnego rodzaju zawodach. Nie ukrywam, że liczę jeszcze na udane starty naszych 15-latków podczas zbliżających się w Poznaniu mistrzostw Polski. Na tych zawodach m.in. popłynie nasza multimedalistka Zuzanna Puchalska.