Środa 18-10-2017, imieniny Łukasza, Juliana

512 918 555

Baltic Cup International Dance Festival Baltic Cup International Dance Festival

Złoty trener (wrotkarstwo)

Aż 19 medali zdobyli elblążanie podczas rozgrywanych w Warszawie Międzynarodowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim. W zawodach brały udział czołowe kluby z naszego kraju oraz reprezentacje Czech, Białorusi i Litwy.

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim Elbląg reprezentowali zawodnicy z dwóch klubów: KS Orzeł i UKS Viking. Start naszych wrotkarzy na pewno zaliczyć można do udanych, o czym świadczyć może ilość zdobytych medali. Elblążanie wywalczyli w Warszawie aż 19 medali, z czego sześć było złotych, pięć - srebrnych i osiem - brązowych.
     Pierwszego dnia zawodów rozegrano dwie konkurencje. Na dystansie 300 metrów w kat. junior pierwsze miejsce zajął Marcin Marczuk z UKS Viking. Wśród juniorek elblążanki okazały się bezkonkurencyjne zajmując trzy pierwsze miejsca. Złoty medal wywalczyła Ewelina Tyburska, a srebrny - Katarzyna Szewczuk (obie Viking), natomiast na trzecim miejscu znalazła się zawodniczka KS Orzeł Ewelina Przeworska.
     Drugą konkurencją jaką rozegrano pierwszego dnia mistrzostw był bieg na 10 000 m na eliminacje. I tu wśród juniorek na wysokim drugim miejscu znalazła się Ewelina Tyburska, natomiast na trzecim - Katarzyna Szewczuk (obie Viking). Jeśli chodzi o juniorów to dwójka zawodników UKS Viking znalazła się na podium. Marcin Marczuk zajął drugie, a Jacek Matuszak trzeci miejsce.
     Drugi dzień zawodów był jeszcze bardziej udany dla naszych reprezentantów. Na dystansie 500 m miłą niespodziankę sprawił trener i jednocześnie zawodnik Ryszard Białkowski, który w kat. seniorów zdobył złoty medal. W kat. juniorów tytuł mistrzowski także przypadł elblążaninowi Marcinowi Marczukowi, natomiast brąz - Jackowi Matuszakowi.
     Bardzo dobrze na tym dystansie wypadły także juniorki. Pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski przypadło Ewelinie Przeworskiej (KS Orzeł), natomiast na miejscu trzecim znalazła się Katarzyna Szewczuk (Viking). Kolejną konkurencją jaką rozegrano był bieg na 1500 metrów ze startu wspólnego. W tym biegu na drugim miejscu znalazł się Marcin Marczuk, a na trzecim Jacek Matuszak (obaj Viking). Jeśli chodzi o juniorki, to na drugim miejscu uplasowała się Ewelina Tyburska, a na trzecim Ewelina Przeworska.
     Ostatnią konkurencja, jaką rozegrano podczas mistrzostw, były biegi sztafetowe na dystansie 3000 m dla kobiet i 5000 dla mężczyzn. Elblążanki w składzie Przeworska, Tyburska, Szewczuk okazały się bezkonkurencyjne, zajmując pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu zawody ukończyła sztafeta mężczyzn składająca się z zawodników UKS Viking (Marczuk, Matuszak, Białkowski).
     - W mojej ocenie zawody wypadły bardzo dobrze pod względem zarówno organizacyjnym, jak i sportowym - uważa Ryszard Białkowski, trener UKS Viking. - Ponieważ pełniąc jednocześnie funkcję trenera kadry narodowej muszę wyselekcjonować młodzież do reprezentacji na mistrzostwa Europy kadetów i juniorów, śmiem twierdzić, że w tej grupie znajdzie się czworo bądź pięcioro elblążan.