Zmiana lidera (halówka I)

W meczu na szczycie wicelider Victoria pokonała dotychczasowego lidera Służby Miejskie 5:1 i tym samym awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Na cztery kolejki przez zakończeniem Victoria ma trzy punkty przewagi na Służbami i cztery - nad Elwo.

Bez wątpienia w 11 kolejce na pierwszy plan wysuwał się pojedynek pomiędzy prowadzącymi w tabeli Służbami Miejskimi, a zajmującą drugą pozycję Victorią. Spotkanie na szczycie lepiej rozpoczęła Victoria, która już w 2 min. po bramce Daniele Ciesielskiego prowadziła 1:0. Radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż dwie minuty później do wyrównania doprowadził Piotr Stankiewicz. Jak się później okazało było to wszystko na co tego dnia stać było Służby Miejskie. Do końca pierwszej połowy na boisku przeważała Victoria zdobywając jeszcze dwie bramki (Łukasz Nadolny). W drugiej połowie ambitnie grające Służby starały się zmienić niekorzystny wynik, ale to Victoria zdobywała bramki. Na 4:1 podwyższył Łukasz Lubasiński, a wynik spotkania na 5:1 w 22 min. ustalił Przemysław Brzeziński.
     Sporą niespodziankę sprawił Cleaner, który zremisował z aspirującym do tytułu mistrzowskiego Elwo 3:3. Do 22 min. wszystko przebiegało pod dyktando Elwo, które po bramkach Macieja Chwoszcza, Marcina Wielgata i Pawła Jernata prowadziło 3:0. Mało kto spodziewał się, że znajdujący się w dolnej części tabeli Cleaner zdoła jeszcze nawiązać równorzędną walkę. Sygnał do ataku dał w 23 min. Maciej Szechlicki, który zdobył pierwszą bramkę dla Cleanera. W ostatnich trzech minutach bramkarza Elwo pokonali jeszcze Radosław Sobczak i Michał Niesiobędzki, doprowadzając tym samym do remisu 3:3.
     Niespodzianką jest także wygrana aż 5:2 Alstomu z Asenhajmerem. Mało kto spodziewał się, że po 25 minutach gry Alstom (który w poprzedniej kolejce przegrał ze Służbami Miejskimi 1:10) będzie prowadził aż 5:0. W dwóch ostatnich minutach Asenhajmer zdołał wprawdzie dwa razy umieścić piłkę w bramce rywali, ale było to za mało, by tego dnia wywalczyć choćby remis z lepiej dysponowany Alstomem.
     Ciekawy i wyrównany przebieg miało natomiast spotkanie pomiędzy DRE i Stokrotkami. Po pierwszej połowie i bramce Jarosława Góralczyka Stokrotki prowadziły 1:0. Zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie do remisu doprowadził Maciej Zając. Stokrotki jeszcze raz w 21 min. wyszły na prowadzenie - tym razem po golu Roberta Czurakowskiego. Końcówka spotkania to już popisowa gra DRE. Najpierw w 29 min. do remisu doprowadził ponownie Zając, a tuż przed końcową syreną zwycięską bramkę zdobył Bogdan Wojtas.
     Zespół Specjala nie miał większych problemów, by pokonać ekipę EC, choć po pierwszej połowie Specjal prowadził skromnie 1:0. Po zmianie stron zmienił się też obraz gry. Zawodnicy Specjala coraz częściej gościli pod polem karnym drużyny EC. W 21 i 23 min celnymi strzałami popisał się Grzegorz Szucki i Specjal prowadził 3:0. Wynik meczu na 4:0 ustalił w ostatniej minucie Krzysztof Machiński.
     Bez większych problemów kolejne trzy punkty wywalczyły zespoły REM i Przeciwlotnik. REM w 11 kolejce zmierzył się z ostatnim w tabeli EPEC i wygrał 3:0, a autorem trzech bramek był Marcin Konieczki. Natomiast Przeciwlotnik pokonał aż 6:1 wyżej notowaną ekipę 14.BUZL. Po pierwszej połowie i remisie 1:1 nic nie wskazywało na to, że Przeciwlotnik odniesie aż tak wysokie zwycięstwo. Wystarczyły jednak dwie minuty drugiej połowy, by po bramkach Krzysztofa Bojko i Mariusza Grzeszczaka Przeciwlotnik prowadził 3:1. W ostatnich siedmiu minutach zawodnicy Przeciwlotnika jeszcze trzy razy pokonali bramkarza 14.BUZL odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.
     Tylko pierwsze minuty mecze pomiędzy EZE a Concordią były dość wyrównane. Wynik spotkania otworzył w 4 min. Przemysław Klejwachter, ale trzy minuty później EZE za sprawą Marcina Sorkowicza doprowadziło do wyrównania. Do końca pierwszej połowy EZE strzeliło jeszcze trzy bramki, których autorami byli Łukasz Sorkowicz, Marek Sienkiewicz i Marcin Sorkowicz. W drugiej połowie na kolejne cztery bramki zdobyte przez EZE Concordia odpowiedziała tylko dwoma bramkami zdobytymi przez Sławomira Heide i Jacka Bykowskiego.

Komplet wyników 11. kolejki:

Asenhajmer - Alstom 2:5 (0:2)
     0:1 - Dąbrowski (9.), 0:2 - Błaszczyk (13.), 0:3 - Szczygłowski (17.), 0:4 - Januszewski (20.), 0:5 - Czarnuch (25.), 1:5 - Buczkowski (28.), 2:5 - Szałachowski (30.).

EPEC - REM 0:3 (0:1)
     0:1 - Konieczki (10.), 0:2 - Konieczki (17.), 0:3 - Konieczki (28.).

DRE - Stokrotki 3:2 (0:1)
     0:1 - Góralczyk (14.), 1:1 - M. Zając (18.), 1:2 - Czurakowski (21.), 2:2 - M. Zając (29.), 3:2 - Wojtas (30.).

Elwo - Cleaner 3:3 (1:0)
     1:0 - Chwoszcz (9.), 2:0 - Wielgat (18.), 3:0 - Jernat (22.), 3:1 - Szechlicki (23.), 3:2 - Sobczak (27.), 3:3 - Niesiobędzki (28.).

Służby Miejskie - Victoria 1:5 (1:3)
     0:1- Ciesielski (2.), 1:1 - Stankiewicz (4.), 1:2 - Nadolny (6.), 1:3 - Nadolny (11.), 1:4 - Lubasiński (17.), 1:5 - Brzeziński (22.).

Przeciwlotnik - 14.BUZL 6:1 (1:1)
     1:0 - Iwicki (3.), 1:1 - Bieliński (14.), 2:1 - Bojko (19.), 3:1 - Grzeszczak (20.), 4:1 - Filipek (23.), 5:1 - Iwicki (27.), 6:1 - Grzeszczak (28.).

EZE SA - Concordia/Fachman 8:3 (4:1)
     0:1 - Klejwachter (4.), 1:1 - M. Sorkowicz (7.), 2:1 - Ł. Sorkowicz (9.), 3:1- M. Sienkiewicz (10.), 4:1 - M. Sorkowicz (15.), 5:1 - Urbański (22.), 5:2 - Heida (25.), 5:3 - Bykowski (26.), 6:3 - S. Sienkiewicz (27.), 7:3 - Ł. Sorkowicz (30.), 8:3 - M. Sorkowicz (30.).

EC - Specjal 0:4 (0:1)
     0:1 - Tomaszewicz (9.), 0:2 - Szucki (21.), 0:3 - Szucki (24.), 0:4 - Machiński (29.).

Mecz zaległy:
     Specjal - Elwo 3:3 (1:2)
     0:1 - Wielgat (2.), 1:1 - Szucki (4.), 1:2 - Chwoszcz (7.), 2:2 - Tomaszewicz (22.), 3:2 - Lepka (23.), 3:3 - Wielgat (29.).

10 bramek:
     Marcin Wielgat (Elwo), Marcin Konieczki (REM).

Zestwa par 12. kolejki - 20 lutego (niedziela): Concordia/Fachman - EC godz. (10.00), Victoria - Specjal (10.35), 14.BUZL - EZE SA (11.10), Cleaner - Przeciwlotnik (11.45), Stokrotki - Elwo (12.20), REM - DRE (12.55), Alstom - EPEC (13.30), Służby Miejskie - Asenhajmer (14.05).

• juz nikt nie dogoni viktorii!! sluzby beda walczyc z elwo o 2 miejsce!!!!! lecz kto wie viktoria ma jeszcze 3 trudne mecze: asenhajmer concordia specjal moze!!!!!!!!
  • brawo olimpia !! wygracie lige!!! gratulacje ! cieszycie sie co z amatorami wygrywacie!!!!!!!!!
  • w wiekszosci zespolow sa ludzie ktorzy graja lub ktorzy grali kiedys w pilke.Czepiacie sie Victorii ktora ma kilku 3-4 doswiadczonych pilkarzy a reszta to kompletna amatorszczyzna.Na pewno lepsza ekipe ma Elwo gdzie w sumie wszyscy pilkarze sa trenujacy oraz co ma pilkarzy z Arki Gdynia i cala ekipe Syreny Mł.Olimpia to tylko IV liga.A moze niedlugo zaczniecie sie czepiac Asenhajmera?:)hehe Przeciez wiekszosc tych Panow grala na poziomie zawodowcow (II i III liga)a teraz kopie sie z amatorami:)Ludzie przeciez chodzi o to zeby ta nasza ELH stala na w miare wysokim poziomie a niektorzy pilkarze zdecydowanie zwiekszaja ten poziom.Wydaje mi sie ze lepiej jest pograc z kims lepszym powalczyc niz pograc z ludzmi ktorzy sa bo sa i wygrac kilka par geter (bo to chyba bedzie za pierwsze miejsce:)