Środa 07-12-2016, imieniny Ambrożego, Marcina

Zmiana lidera (IV liga)

Największą niespodzianka 22. kolejki jest bez wątpienia porażka Polonii Bart-Ex Pasłęk z ostatnią w tabeli Polonią Lidzbark Warmiński. Nie powiodło się także piłkarzom Ewingów Zalewo. Cieszyć może jedynie wygrana 1:0 Błękitnych Orneta z Płomieniem Znicz Biała Piska.

Po 22. kolejkach IV ligi doszło do zmiany na pozycji lidera. Prowadzący dotychczas Sokół Ostróda zaledwie zremisował z MKS Korsze 1:1. Potknięcie lidera wykorzystał OKP Warmia i Mazury Olsztyn i po przekonującym zwycięstwie nad Granicą Kętrzyn 4:0 to olsztynianie znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli.

Płomień Znicz Biała Piska - Błękitni Orneta 0:1 (0:1)
     0:1 - Osiński (36.)
     W spotkaniu dwóch zespołów broniących się przed spadkiem nieco lepsza okazała się ekipa z Ornety. Mecz ten miał bardzo duże znaczenie dla obu zespołów. Wygrana i trzypunktowa zdobycz pozwalała jednej z drużyn nieco oddalić się od strefy spadkowej. Mecz jak można było się spodziewać nie stał na zbyt wysokim poziomie, jednak strzeleckich sytuacji nie brakowało. W pierwszej połowie skuteczniejszą drużyną okazali się goście. W 36 min. po strzale jednego z zawodników Błękitnych bramkarz gospodarzy tak niefortunnie interweniował, że piłka wypadła mu z rąk, doskoczył do niej Marcin Osiński i bez większych problemów ulokował futbolówkę w siatce. W drugiej połowie optyczną przewagę posiadali gospodarze, którzy za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Nie potrafili jednak ani razu pokonać dobrze tego dnia dysponowanego bramkarz z Ornety Roberta Szełemeja.

Polonia Lidzbark Warmiński - Polonia Bart-Ex Pasłęk 2:0 (0:0)
     1:0 - Lewkowicz (58.), 2:0 - Gowkielewicz (69.)
     Zapewne nie takiego wyniku spodziewali się pasłeccy kibice w konfrontacji ich zespołu z imienniczka z Lidzbarka Warmińskiego. Słabo spisujący się jak do tej pory gospodarze tym razem zdołali wywalczyć trzy punkty ze znacznie wyżej notowanym zespołem. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej pasłęczanie wygrali u siebie 2:0. W pierwszej połowie zespołem częściej atakującym byli przyjezdni. Niestety dogodnych sytuacji nie wykorzystał Wojciech Siemaszko, który najpierw w 3 min. przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy, a tuż przed przerwą piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Jeszcze początkowe minuty drugiej odsłony nie zapowiadały porażki gości. Znów w rolach głównych wystąpił Siemaszko, który po raz drugi trafił piłką w poprzeczkę. Sytuacje te zemściły się niespełna osiem minut później, kiedy to po golu Macieja Lewkowicza, gospodarze wyszli na prowadzenie. Wynik meczu ustalił w 69 min. Tomasz Gowkielewicz, który wykorzystując gapiostwo pasłęckich obrońców ulokował piłkę w siatce.

Huragan Morąg - Ewingi Zalewo 1:0 (1:0)
     1:0 - Kusiak (3. - karny)
     Losy meczu rozstrzygnęły się już w 3 min. kiedy to bramkę dla Huraganu zdobył z rzutu karnego Adam Kusiak. Wprawdzie w kolejnych minutach strona przeważająca byli goście, jednak nie potrafili wykorzystać wypracowanych przez siebie sytuacji. Najdogodniejszą zmarnował w 24 min. Krzysztof Wierzba, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Huraganu. W drugiej połowie piłkarze Ewingów postawili wszystko na jedną kartę. Zaczęli atakować większą liczba zawodników przez co nieco się odsłonili. Bliscy wykorzystania przewagi byli w 86 min. gospodarze jednak Ewingi od utraty drugiej bramki uratowała poprzeczka.

Komplet wyników 22. kolejki: Mazur Ełk - Tęcza Biskupiec 4:0 (2:0), Huragan Morąg - Ewingi Zalewo 1:0 (1:0), Warmia i Mazury Olsztyn - Granica Kętrzyn 4:0 (3:0), Mrągovia Mrągowo - Orlęta Rema Reszel 3:2 (1:1), Płomień Znicz Biała Piska - Błękitni Orneta 0:1 (0:1), Polonia Lidzbark Warmiński - Polonia Bart-Ex Pasłęk 2:0 (0:0), Motor Lubawa - Jeziorak Iława 0:0, Start Działdowo - Warmia Olsztyn 1:1 (1:0), MKS Korsze - Sokół Ostróda 1:1 (0:0).