Zmiana lidera (liga miejska)

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi miejskiej doszło do zmiany lidera. Na pierwsze miejsce awansowało Auto El, które wykorzystało potknięcie Concordii. Najprawdopodobniej o mistrzowskim tytule zadecyduje właśnie mecz pomiędzy tymi dwiema ekipami.

Z całą pewnością hitem 16. kolejki było spotkanie lidera Concordii z trzecim w tabeli Alstomem. W pierwszych minutach gra była dość wyrównana, a oba zespoły stworzyły po dwie dogodne akcje. Jednak tuż przed przerwą Concordia wyszła na prowadzenie. Tuż na początku drugiej połowy Alstom zdołał wyrównać. Sytuacja ta nie trwała jednak zbyt długo, bo za moment znów na prowadzenie wyszła Concordia. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando Alstomu, który najpierw zdołał wyrównać, a za moment wyszedł na prowadzenie 3:2. Ostatnie słowo należało jednak do Concordii, która zdołała doprowadzić do remisu 3:3. Podział punktów sprawił, że Concordia straciła pierwsze miejsce w tabeli, na rzecz ekipy Auto El.
     W drugim meczu tego dnia Stokrotki niespodziewanie zremisowały z niżej notowanym Krometem 2:2. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 1:1. W drugiej niespodziewanie na prowadzenie wyszedł Kromet i zanosiło się na sporą niespodziankę. Jednak ostatni kwadrans meczu należał już do Stokrotek, które raz po raz atakowały bramkę rywali. Ataki te sprawiły, że w końcówce pojedynku Stokrotki zdołały doprowadzić do wyrównania.
     Bardzo ciekawy przebieg miał pojedynek pomiędzy Mazurskimi Meblami i PKP. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla niżej notowanych "meblarzy" którzy prowadzili już 2:0. PKP w pierwszej połowie zdołało zdobyć bramkę kontaktową, co zapowiadało spore emocje po przerwie. I tak też było. Grający z minuty na minutę coraz lepiej piłkarze PKP najpierw doprowadzili do remisu 2:2, by w kolejnych minutach strzelić rywalom jeszcze pięć bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną "kolejarzy" 7:2.
     Prawdziwy festiwal strzelecki urządził sobie Pujan, który rozgromił ostatni w tabeli Pocztowiec aż 9:1, a wynik spotkania może świadczyć o przebiegu gry. Na boisku w pełni dominowali zawodnicy Pujana, którzy gdyby choć trochę poprawili skuteczność, to ich wygrana byłaby znacznie wyższa.
     Kolejne punkty zdobył aspirujący do mistrzowskiego tytułu zespół Auto El, który tym razem pokonał 6:2 ubiegłorocznego mistrza ligi - ekipę EC. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, a jedyną bramkę zdołali strzelić piłkarze Auto El. Po zmianie stron ich przewaga była już znaczna, co uwidoczniło się w zdobytych bramkach. Kolejne trzy celne trafienia i Auto El prowadziło 4:0. W ostatnim kwadransie oba zespoły zdobyły jeszcze po dwie bramki i cały mecz zakończył się wynikiem 6:2. Po tej wygranej Auto El awansowało na pierwsze miejsce w tabeli i wyprzedza o jeden punkt Concordię oraz o trzy - Alstom.

Komplet wyników 16. kolejki: MM - PKP 2:7 (2:1), Pocztowiec - Pujan 1:9 (0:5), EC - Auto El 2:6 (0:1), Concordia - Alstom 3:3 (1:0), Stokrotki - Kromet 2:2 (1:1).