Znów prowadzą (A-klasa)

Po tygodniu przerwy znów na foteli lidera powrócił elbląski Mlexer, który wykorzystał potknięcie prowadzącego do tej pory Huraganu Żabianki Zabi Róg w meczu z Victorią Rychliki.

Ubiegłotygodniowa porażka z Piastem Wilczęta podziałała na piłkarzy Mlexera jak zimny prysznic. Tym razem w meczu z Zalewem Frombork elblążanie nie pozwolili sobie na stratę choćby jednej bramki i ostatecznie wygrali cały mecz 3:0. Pierwsza bardzo wyrównana połowa przyniosła zaledwie jedną bramkę. W doliczonym już czasie gry na listę strzelców wpisał się Sebastian Gryka i Mlexer na przerwę schodził z zapasem jednej bramki. Nie minęło pięć minut gry drugiej połowy, a elblążanie po bramce Macieja Szechlickiego prowadzili już 2:0. Wynik meczu na 3:0 ustalił pięknym strzałem z dystansu Piotr Kołecki. Zalew w całym meczu miał tylko kilka dogodnych sytuacji, ale bez zarzutów spisywała się obrona gospodarzy.
     Po tej kolejce pierwsze miejsce w tabeli stracił Huragan Żabianka Żabi Róg, który przegrał na wyjeździe z Victorią Rychliki 2:3. Nie powiodło się także Pomowcowi Gronowo Elbląskie w pojedynku z GLKS Miłakowo. Gospodarze wygrali 3:0, dzięki czemu w tabeli wyprzedzają ekipę z Gronowa o jeden punkt.

Komplet wyników 7. kolejki: GLKS Miłakowo - Pomowiec Gronowo Elbląskie 3:0, Polonia II Pasłęk - Granica Zagaje 2:2, Victoria Rychliki - Huragan Żabianka Żabi Róg 3:2, Warmiak Wojciechy - Agat Jegłownik 2:0, Mlexer Elbląg - Zalew Frombork 3:0, Czarni Małdyty - Piast Wilczęta 1:0.