Zrobiło się ciekawie (liga miejska)

Coraz ciekawsze robią się rozgrywki Ligi Miejskiej. Mimo że do zakończenia pozostały już tylko cztery kolejki, nadal nie jest pewne, kto zdobędzie mistrzowski tytuł. Teoretyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca ma jeszcze pięć zespołów.

W meczu rozpoczynającym 14. kolejkę spotkały się ze sobą zespoły z górnej części tabeli. Przed tym pojedynkiem Alstom miał dwa punkty przewagi nad Auto El i wystarczył mu remis, by zachować drugą pozycję w tabeli. Niestety osłabieni dwoma podstawowymi zawodnikami nie byli w stanie przeciwstawić się ekipie Auto El. Zresztą oba zespoły zaprezentowały w tym meczu nieco wakacyjną formę i dlatego pojedynek ten nie stał na zbyt wysokim poziomie.
     Mecz zakończył się wygraną Auto El 2:0 i dzięki kolejnym trzem punktom zespół ten awansował na pozycję wicelidera. W drugim meczu tego dnia obrońca tytułu zespół EC nie miał większych problemów z pokonaniem Mazurskich Mebli. Wygrana aż 7:1 mówi sama za siebie. Dla EC był to czwarty z rzędu mecz bez porażki i drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Widać, że mistrz z ubiegłego roku kryzys ma już za sobą i z taką grą jest w stanie pokrzyżować plany nie jednej wyżej notowanej ekipie.
     Piątkowe rozgrywki rozpoczęły się od niesamowicie zaciętego i wyrównanego meczu, jaki stoczyły między sobą zespoły Pujan i PKP. Rewelacyjnie spisujące się na wiosnę PKP w pierwszej połowie zdołało strzelić dwie bramki, jednak nie ustrzegło się błędów, których Pujan nie zwykł marnować i do przerwy mieliśmy remis 2:2. Zapowiadały się wiec spore emocje w drugiej połowie. I tak też było głównie za sprawą coraz lepiej grającego Pujana. Dwie szybkie akcje sprawiły, że obrona "kolejarzy" nieco się pogubiła i Pujan nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie 4:2. PKP zdołało wprawdzie zdobyć bramkę kontaktową, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu.
     Kolejne ciekawe widowisko stworzyły zespoły Stokrotek i Concordii. Miłym zaskoczeniem była zwłaszcza postawa Stokrotek, które wreszcie pokazały futbol taki, do jakiego przyzwyczaiły nas w rundzie jesiennej. Długie i dokładne rozgrywanie piłek przyniosło efekt w postaci trzech bramek. W drugiej połowie prowadząca w tabeli Cocnordia zdołała zdobyć bramkę kontaktową, jednak Stokrotki znów zwiększyły prowadzenie do trzech oczek 4:1. W końcówce spotkania padła druga bramka dla lidera, jednak nie miała ona już większego wpływu na końcowy wynik. Wygrana Stokrotek 4:2 była w pełni zasłużona, a dla Concordii była to pierwsza porażka na wiosnę.
     Czternastą kolejkę zakończył pojedynek, w którym Pocztowiec przegrał z Kormetm aż 0:8. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie, kiedy to Kromet zaaplikował rywalom cztery bramki. Tyle samo zespół ten dołożył w drugiej połowie odnosząc tym samym w pełni zasłużone i efektowne zwycięstwo.

Komplet wyników 14. kolejki: Auto El - Alstom 2:0 (1:0), EC - MM 7:1 (2:0), PKP - Pujan 3:4 (2:2), Concordia - Stokrotki 2:4 (0:3), Pocztowiec - Kromet 0:8 (0:4).