Żurkowski znowu najlepszy (tenis)

Elbląg, Żurkowski znowu najlepszy (tenis)

Powiedzenie kibiców piłki nożnej - że „wszyscy grają a i tak wygrają… Niemcy” (nie zawsze ta fraza potwierdza się w życiu) - przeniosło się na korty elbląskiego Towarzystwa Tenisowego Olimpia, na których rozegrano drugi turniej tenisa ziemnego amatorów w cyklu Grand Prix – Elbląg 2012.

Roman Żurkowski (Elbląg) zwyciężył ponownie. Tym razem pokonał w finale Marka Gutjara (Malbork) 6:2; 6:0. W półfinale tenisista z Malborka wygrał z Euzebiuszem Kazubkiem (Braniewo) 6:4; 6:1, a elblążanin pokonał Łukasza Januszewskiego z Elbląga 6:3; 6:3.
       – Dał mi się we znaki sobotni mecz w ćwierćfinale z Michałem i … zabrakło już trochę sił na finał – powiedział Marek Gutjar po meczu finałowym.
       – Mój przeciwnik podjął walkę, ale grałem swoje i wykorzystałem jego słabsze strony – podsumował Roman Żurkowski, zwycięzca dwóch kolejnych turniejów o Grand Prix Elbląga.
       Wcześniej w grach ćwierćfinałowych – ponad trzygodzinny mecz-horror – w walce o półfinał rozegrali: Michał Zamłyński (elblążanin, finalista 1. turnieju) i Marek Gutjar. Wygrał bardziej doświadczony tenisista z Malborka 5: 7; 7: 5; 7: 6 (tie –break 11:9). Bardzo ciekawy mecz stoczył także: Sławomir Jezierski (samorządowy wicemistrz Polski – Elbląski Starosta) z Romanem Żurkowskim. Wygrał lider turniejowej klasyfikacji i pierwszy finalista Masters Grand Prix 6:2; 6:1.

Po dwóch rozegranych turniejach nastąpiły spore zmiany w rankingu do finału Masters o Grand Prix Elbląga, ale miejsce w finałowej szesnastce zachowali wszyscy tenisiści, którzy rozegrali mecze w 1. lub 2. turnieju kwalifikacyjnym. Nie bez szans na szesnastkę są także ci tenisiści, którzy nie wzięli udziału w zakończonych już turniejach i zdobędą punkty w dwóch kolejnych. Organizatorzy Grand Prix – Elbląg 2012 przypominają, że każdy zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego zapewnia sobie udział w finale Masters, a finałową szesnastkę uzupełnią tenisiści z największą liczbą punktów rankingowych.

Po dwóch turniejach punktacja przedstawia się następująco:
       96 pkt. – Zamłyński Michał;
       64 pkt. – Gutjar Marek;
       48 pkt. – Januszewski Łukasz, Kazubek Euzebiusz, Grudziński Sławomir, Zamłyński Mirosław, Mowiński Piotr i Pukin Edward;
       32 pkt. – Jezierski Sławomir, Miałdun Krystian, Mateusiak Arkadiusz, Sus Jarosław, Piotrowski Jakub i Rosa Jerzy;
       24 pkt. – Jezierski Marcin, Mackiewicz Łukasz, Kapusta Sławomir, Jezierski Tomasz, Więckiewicz Wojciech i Jażdżewski Maciej.

Kolejny turniej odbędzie się 4 i 5 sierpnia. Cykl kwalifikacyjny do finału Masters Grand Prix – Elbląg 2012, zakończy 4. turniej, który odbędzie się w dniach 18 - 19 sierpnia. Miejsce w finale Masters Grand Prix – Elbląg 2012 zapewniają sobie zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych i tenisiści, którzy zdobędą największą liczbę punktów w rankingu turniejowym. Przy tej samej ilości zdobytych punktów, o kolejności w rankingu decydować będzie współczynnik „ siły gry”.

Edward Pukin

• Nareszcie w Elblągu jakaś dobra impreza sportowa. Opis zawodów zainteresował nawet mnie, chociaż nie umiem grać w tenisa. Widzę, że Pan Edward nie tylko pisze ciekawe książki ( gratuluję wyróżnienia w konkursie literackim) ale także organizuje zawody sportowe.
    0
    0
    amator książek(2012-07-23)
  • Żurek wygrał 2 turnieje i nie ma go nawet w rankingu ? Prowadzi Michał ? Ekstra!