Poniedziałek 18-12-2017, imieniny Bogusława, Gracjana

512 918 555

Zwycięska passa Meblarzy trwa (piłka ręczna)

Elbląg, Zwycięska passa Meblarzy trwa (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Piłkarze ręczni Wójcika kontynuują serię zwycięstw. Tym razem drużyna Dariusza Molskiego wygrała w Poznaniu 29:21 i zdobyła kolejne dwa punkty. Było to ósme z rzędu zwycięstwo Meblarzy.

Elbląski zespół jechał do Poznania w roli faworyta. Ostatnie mecze Wójcika pokazały, że drużyna jest pewna siebie i nie groźny jej żaden rywal. Z kolei poznańska ekipa nie prezentuje się w tym sezonie najlepiej i zdołała wywalczyć tylko siedem zwycięstw. Oczywiście przed pierwszym gwizdkiem niczego nie można być pewnym i nasza drużyna musiała podejść do meczu w pełni skoncentrowana, bo ewentualna strata chociażby punkty, mogłaby pogrzebać szanse na grę w barażach.

Wynik meczu w Poznaniu otworzył Jakub Olszewski, na co gospodarze odpowiedzieli celnym trafieniem. Tylko pierwsze minuty spotkania były wyrównane, do stanu 2:2. W kolejnych akcjach skuteczniejsi byli przyjezdni, którzy trzy razy z rzędu umieścili piłkę w poznańskiej bramce. Sytuacja na parkiecie zaraz się odwróciła, MKS szybko straty odrobił i w 12. minucie było 5:5. Dalsza cześć meczu była stosunkowo wyrównana, jednak to Meblarze mieli jedną-dwie bramki przewagi, a po karnym wykorzystanym przez Adama Nowakowskiego, prowadzili 14:11. Do końca pierwszej połowy trwała twarda walka i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 13:17.
     Drugą odsłonę zawodów od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, którzy zanotowali aż sześć trafień, przy tylko dwóch elblążan i tym samym wyszli na prowadzenie 19:18. Meblarze mieli problemy z pokonaniem bramkarza MKS, a także z zatrzymaniem zmotywowanych poznaniaków. Po przerwie zarządzonej na prośbę Dariusza Molskiego, ich gra wróciła na właściwe tory. Zawodnicy Wójcika wzmocnili defensywę, a także znaleźli sposób na golkipera rywali. Zawodziła natomiast skuteczność z linii 7. metra, bo z trzech podyktowanych rzutów karnych w drugiej połowie, ani jednego nie udało się zamienić na bramkę. Na szczęście w ataku pozycyjnym gra wyglądała bardzo dobrze i od 41. minuty elblążanie dominowali na parkiecie. Seryjne trafienia gospodarze potrafili przerwać tylko pojedynczymi rzutami i przewaga Wójcika rosła z minuty na minutę. Wynik meczu na 29:21 ustanowił Stanisław Gębala.

MKS Poznań - Meble Wójcik Elbląg 21:29 (13:17)

MKS
: Zarzycki, Góral - Bekisz 5, Pacała 3, Leder 3, Klopsteg 3, Pochopień 2, Tokaj 2, Narożny 1, Niedzielak 1, Kasperczak J. 1, Żochowski, Grycman, Witucki.
     Wójcik: Głębocki, Ram - Adamczak Piotr 4, Kupiec 4, Dorsz 3, Szopa 3, Nowakowski 3, Serpina 3, Olszewski 3, Gębala 2, Malandy 2, Malczewski 1, Netz 1, Adamczak Paweł, Tórz.

Warto dodać, że w meczu kolejki Wybrzeże Gdańsk pokonało Warmię Olsztyn i elblązanie mają już tylko punkt straty do lidera tabeli. Kolejne spotkanie nasza drużyna zagra 7 maja na własnym terenie ze Spójnią Gdynia.