Zwycięstwa na koniec eliminacji! (hokej)

Elbląg, Zwycięstwa na koniec eliminacji! (hokej)

W sobotę, 13 marca na lodowisku „Helena” zawodnicy UKS „Wikingowie” Elbląg zakończyli swój udział w eliminacjach mistrzostw Polski w hokeju na lodzie.

Tego dnia rywalem naszych hokeistów była drużyna z Poznania. Z dwumeczu Elblążanie wyszli zwycięsko .W pierwszym meczu mimo nie najlepszego początku ( przegrywaliśmy już 1:5) udało się najpierw doprowadzić do remisu a następnie w dodatkowej tercji (obowiązuje zasada złotej bramki ) zdobyć upragnionego gola i wygrać całe spotkanie 6:5.
       Taki wynik zapowiadał również emocje w następnym spotkaniu . Zawodnicy obu zespołów stanęli na wysokości zadania i przez dwie pierwsze tercje nie padła żadna bramka. Jeszcze przez następne osiem minut wynik nie ulegał zmianie, lecz taki stan nie mógł trwać wiecznie. Na początku dziewiątej minuty gospodarze przeprowadzili trójkową akcje i wyszli na prowadzenie. Minutę później było już 2:0. Przyjezdni próbując odrabiać straty byli zmuszeni odważniej zaatakować co poskutkowało stratą kolejnych dwóch bramek (14 i 15 minuta trzeciej tercji). Mecz zakończył się zwycięstwem „Wikingów” 4:0 .
       Niestety te dwa zwycięstwa nie zmieniły naszej sytuacji w tabeli rozgrywek. Nie udało nam się awansować do finałów ogólnopolskich.
       Podsumowując mijający sezon obu zaprzyjaźnionych zespołów największą przeszkodą w nawiązaniu równorzędnej rywalizacji z innymi klubami jest brak całorocznego lodowiska.
       Wszystkim zawodniczką i zawodnikom życzymy wytrwałości na treningach oraz wielu sukcesów sportowych!