Zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Elbląg, Zwycięstwo Concordii (piłka nożna)

Pierwszy w tym roku komplet punktów zdobyli w sobotę pomarańczowo-czarni. Concordia pokonała po golu Mateusza Szmydta Jagiellonię II Białystok 1:0 (0:0). Zobacz zdjęcia.

Dla gości sobotnie spotkanie było pierwszym wiosennym meczem o punkty. Przypomnijmy, że Jagiellonia miała rozpocząć ligową rywalizację przed tygodniem, ale jej mecz z Olimpią został przełożony na późniejszy termin ze względu na epidemię choroby w drużynie z Zambrowa. Ekipa z Elbląga tydzień temu pozostawiła po sobie dobre wrażenie remisując w wyjazdowym pojedynku z ŁKS Łomża. Podopieczni trenera Obrębskiego liczyli więc na kolejny udany występ i punkty zdobyte przed własną publicznością.
       Pierwsza połowa sobotniego meczu toczyła się pod dyktando miejscowych. Pomarańczowo-czarni lepiej radzili sobie na mokrym boisku, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi zdobytym golem. Pewnie bronił bramkarz Jagiellonii Kacper Rosa, który poradził sobie z uderzeniem sprzed pola karnego Pawła Sagana. W 34 min. wydawało się, że piłka wpadnie do siatki, ale zmierzającą do bramki futbolówkę wybił asekurujący bramkarza obrońca Jagiellonii. Przed przerwą piłkarze z Krakusa mieli jeszcze jedną dobrą okazję, ale kolejny raz błysnął Rosa, który kapitalnie obronił po uderzeniu z dystansu Michała Lewandowskiego.
       W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Elblążanie nadal starli się wyjść na prowadzenie i ta sztuka udała się dziesięć minut po przerwie. Gola zdobył po indywidualnej akcji Mateusz Szmydt. W 66 min. piłkarze z Krakusa mogli podwyższyć wynik, jednak po uderzeniu z rzutu wolnego Ana piłka minęła bramkę. Dobrą okazję miał też na kwadrans przed końcem Hakiru Kawasakiya, ale po jego strzale kolejny raz uratował gości bramkarz Rosa. Ostatecznie Concordia w pełni zasłużenie pokonała piątą drużynę z ligowej tabeli.
       Po sobotnim zwycięstwie piłkarze trenera Obrębskiego zanotowali kolejny awans w ligowej tabeli. Za tydzień pomarańczowo-czarnych czeka wyjazdowy pojedynek w Ełku z miejscowym Płomieniem.

Concordia Elbląg – Jagiellonia II Białystok 1:0 (0:0)