Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy

512 918 555

Wypadek przy CH Ogrody Wypadek przy CH Ogrody

Zwycięstwo Polek nad Ukrainkami. Trzy bramki piłkarek Startu

Elbląg, Zwycięstwo Polek nad Ukrainkami. Trzy bramki piłkarek Startu fot. Anna Dembińska

Szczypiornistki Kram Startu Magda Balsam i Sylwia Lisewska dołożyły swoją cegiełkę do zwycięstwa reprezentacji Polski nad Ukrainkami. Nasze zawodniczki, podobnie jak w pierwszym meczu kadry, rzuciły łącznie trzy bramki.

Sylwia Lisewska i Magda Balsam po raz drugi otrzymały szansę pokazania swoich umiejętności w meczu reprezentacji. Wczorajszych występów obie nie zaliczyły do udanych, dziś chciały pokazać na co je stać. - Wczoraj byłam na siebie bardzo zła, może to stres ale zagrałam fatalnie - powiedziała skrzydłowa EKS. W dzisiejszym pojedynku z Ukrainkami Sylwia Lisewska pojawiła się na parkiecie od pierwszych minut i to ona była autorką pierwszego gola. W ciągu dwudziestu minut spędzonych na boisku próbowała jeszcze kilkukrotnie oddać celny rzut, jednak bezskutecznie i mecz zakończyła z jednym trafieniem na koncie. Z kolei nasza skrzydłowa pojawiła się na boisku dopiero w 40. minucie spotkania. W trakcie konstruowania ataku pozycyjnego rozgrywające praktycznie nie kierowały piłek w jej kierunku. Mniej więcej w 50. minucie miała szansę na zdobycie pierwszego gola, jednak Weronika Gawlik zbyt mocno wyrzuciła piłkę do kontrataku. Chwilę później podanie dotarło już do naszej skrzydłowej i akcja zakończyła się pomyślnie. Zawodniczka Startu wywalczyła także rzut karny, jednak na gola nie zamieniła go Aleksandra Rosiak. Magda Balsam błyskawicznie biegała do kontrataków i w 58. minucie zanotowała drugą bramkę i ustanowiła wynik meczu na 26:17.

Nasza skrzydłowa bardzo sobie chwali treningi na zgrupowaniu - Za czasów trenera Rasmussena byłam powołana do kadry, teraz jednak jest zupełnie inaczej. Trenujemy od poniedziałku dwa razy dziennie. Bardzo podobają mi się treningi z Leszkiem Krowickim. Mamy tu swoje założenia, skrzydłowe sporo biegają, także w obronie. Bardzo dużo wynoszę z tych zajęć. Dziś zagrałam dużo lepiej niż w meczu z Białorusinkami - podsumowała Magda Balsam.
     Jutro ostatni test naszych zawodniczek przed powrotem do klubu. Polki o godz. 14 zmierzą się ze Słowaczkami. Transmisje ze spotkania będzie można śledzić na Polsat Sport Extra oraz imprezylive.pl.

• W drugim meczu z Ukrainkami u przeciwniczek jedna z 9 leworęczna byla bardzo dobra naprzeciwko Liska grała. Nasza rzucała, próbowała, ale ciężko było jej grać w obronie i ataku. W klubie jest wykorzystywana z przodu i wykorzystuje swój potencjał na podmęczone rywalki. W kadrze trener chyba nie wie o tym. .. .Magda Balsam w przerwie spotkania waliła bramki za bramkami. Weszła na ostatnie kilkadziesiąt minut i na strzelała trochę goli z ataku pozycyjnego i kontry dzięki dobrym piłkom od Gawlik. Mecz na plus dla naszych dziewczyn. NIe chcę wymieniać nazwisk, ale niektóre to nieporozumienie. Lepiej Świerzą albo Kwiatka z lewą ręką byłoby wpuścić. W czwartek z Lublinem jechana i kibiców doping od samego rana !!!!