Wtorek 17-07-2018, imieniny Anety, Jadwigi, Bogdana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dwa światy Dwa światy

1 procent dla Elbląga

 
Elbląg, 1 procent dla Elbląga Zachęcam wszystkich mieszkańców, aby również wsparli elbląskie organizacje, fot. nadesłana
Rek

- Właśnie przekazałem jeden procent swojego podatku na elbląską organizację pożytku publicznego i zachęcam do podobnego gestu wszystkich tych mieszkańców, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem – mówi prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

W tym roku już po raz 22 rozliczamy swój osobisty podatek dochodowy. Do złożenia zeznania (PIT) pozostało już niewiele czasu – termin mija 30 kwietnia. Część elblążan z pewnością już się rozliczyła z fiskusem, wiele osób zwleka jednak z tym do ostatniej chwili. Tych drugich zachęcamy, aby pamiętali o organizacjach pożytku publicznego (OPP) z terenu Elbląga. W tym celu m.in. w mieście realizowana jest kampania społeczna „ Milion dla Elbląga”. Kampanii patronuje prezydent Elbląga. Jerzy Wilk nie tylko patronuje, ale i osobiście włączył się w jej realizację.
     - Bez względu na prowadzoną obecnie kampanię społeczną, ja od zawsze wspieram elbląskie organizacje - mówi prezydent Wilk. - W naszym mieście działa dużo organizacji realizujących szereg fantastycznych działań dla elblążan. Pracują w nich znakomici ludzie. Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców, aby również wsparli elbląskie organizacje.
     Prezydent nie chciał zdradzić, na jakie stowarzyszenie przekazał swoje pieniądze.
- Nie chciałbym wyróżniać którejś z organizacji - wyjaśnia Jerzy Wilk. - W Elblągu jest wiele wspaniałych inicjatyw realizowanych przez stowarzyszenia, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje z uśmiechem.
     W Elblągu działa około 40 OPP. Kampania jest skierowana na wsparcie ich wszystkich. Celem kampanii jest nie tylko zwiększenie ilości pieniędzy, które trafią do Elbląga, ale także budowanie zaufania elblążan do organizacji pożytku publicznego i wskazywanie płynących z tego korzyści.
     
     Organizacje uprawnione do otrzymania 1 procenta podatku
     Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Kulturalne "Viva Art", Nasza Szkoła Stowarzyszenie Przyjaciół SP Nr 1 w Gronowie Górnym, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki "Cantata", Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Fundacja "Zdrowe Serce", Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg, Fundacja Świętego Brata Alberta, Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek, Liga Kobiet Polskich, Stowarzyszenie "Jantar", Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Fundacja Elbląg, Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym im. Matki Teresy z Kalkuty, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, Stowarzyszenie "Serce Za Uśmiech", Regionalne Centrum Wolontariatu, Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Chorobą Alzheimera i Innymi Zaburzeniami Psychicznymi, Bank Żywności, Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza Lazarus, Kiwanis International - Klub Elbląg, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział, Ludowy Klub Sportowy "Mlexer", Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne, Stowarzyszenie Ewangelizacyjno-Charytatywne "Betania", Stowarzyszenie Integracyjne "Razem", Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Centrum Ochotników Cierpienia Diecezji Elbląskiej, Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego, Uczniowski Klub Sportowy "Jar", Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania, Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych, Caritas Diecezji Elbląskiej, Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy "Concordia", Elbląskie Stowarzyszenie na rzecz Pomocy Osobom Chorym Psychicznie Ich Rodzinom i Opiekunom "Pro-Familia", Elbląskie Stowarzyszenie "Eureka", ZKS Olimpia Elbląg.
     

Rafał Maliszewski, Biuro Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME