UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

112 dla osób głuchych i niedosłyszących

 
Elbląg, 112 dla osób głuchych i niedosłyszących
fot. (arch. portEl.pl)
Reklama

Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie w trosce o życie i zdrowie osób głuchych i niedoslyszących przygotowało specjalny bramkę sms, dzięki której osoby głuche i niedosłyszące mogą wysłać wiadomość sms np. o kolizji drogowej, pożarze czy zasłabnięciu.

Jest to przełomowe wydarzenie dla środowiska osób niesłyszących, ponieważ do tej pory byli oni "skazani" na pomoc osób trzecich: rodziny, sąsiadów, świadków zdarzenia.
       Każda osoba głucha lub niedosłysząca musi najpierw wypełnić specjalne oświadczenie zawierające: dane osobowe, numer telefonu, e-mail oraz informacje o stanie zdrowia, które mogą mieć znaczenie przy udzielaniu pomocy medycznej: np. informację o implancie ślimakowym, rozruszniku serca czy uczuleniu na penicylinę. te oświadczenia są przekazane do Olsztyna do CZK i wprowadzone do systemu. Dzięki temu w chwili wysłania zawiadomienia przez sms o zdarzeniu, operator Centrum Zarządzania Kryzysowego wie, że jest to osoba głucha i na podstawie treści sms sam decyduje jakie służby wysłać na miesjce zdarzenia (Policję, Straż Pożarną czy Pogotowie).
       Centrum Zarządzania Kryzysowego w najbliższej przyszłości przygotuje specjalną aplikację na smartfony dla głuchych.
       W piątek, 17 lipca o godz. 11 w Urzędzie Wojewódzkim w Elblągu nastąpi podpisanie Porozumienia o Współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Integracyjnym Głuchych i Niedosłyszących a Centrum Zarządzania Kryzysowego.
      
Stowarzyszenie Integracyjne Głuchych i Niedosłyszących "SIGN"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama