Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

19. Finał WOŚP. Gramy!

Elbląg, 19. Finał WOŚP. Gramy! fot. Anna Dembińska
Rek

Orkiestra Jurka Owsiaka rozpoczęła wielkie granie! O godzinie 9 przed bankiem Pekao SA na Starym Mieście w Elblągu tłumnie stawili się wolontariusze, by tu odebrać identyfikatory i puszki. Tak wyposażeni ruszyli na ulice miasta, by zbierać datki. Nad ich bezpieczeństwem czuwa około 200 funkcjonariuszy różnych służb mundurowych.

Przed godziną 9 elbląskie ulice były właściwie puste. Gdzieniegdzie wolno maszerował senny przechodzień. Natomiast na Starym Rynku gwarno i tłoczno. Kolejka wolontariuszy ustawiała się przed drzwiami banku Pekao SA, który dziś jest sztabem finansowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na temat zasad bezpiecznego poruszania się po mieście, gdzie wolno, a gdzie nie wolno wchodzić, na jakie zagrożenia należy być wyczulonym, jakie są numery alarmowe – o tym mówili elbląscy policjanci. Następnie wolontariusze grupami mogli wchodzić do banku i odbierać identyfikatory i puszki. Wszystko pod czujnym okiem dyrygenta Orkiestry, czyli Gabrieli Zimirowskiej, szefowej Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu: - Nasz wolontariusz dostaje identyfikator z hologramem, a na dole ma wpisany numer zezwolenia. Te rzeczy przyklejane są w siedzibie Fundacji w Warszawie. Wolontariusz dostaje też puszkę, która jest wszystkim dobrze znana. Jej zdjęcia były i są pokazywane w ogólnopolskich reklamach telewizyjnych. Puszki są oklejone i mają banderole. Wolontariusz, który nie ma 16 lat dostaje dodatkowo ochronę. W tym roku nieletnim kwestującym towarzyszyć będzie 50 żołnierzy. Jeżeli ich zabraknie, bo mamy zarejestrowanych 90 młodych wolontariuszy, to będziemy nieletnich łączyć w pary z pełnoletnimi kwestarzami. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo. Trasy, które pokonają dziś wolontariusze podzieliliśmy na sześć sektorów. Wolontariusze wiedzą, gdzie mogą chodzić, wiedzą też, że do godz. 19 muszą rozliczyć się ze sztabem finansowym. Wieczorem na ulicach zostaną tylko ci, którzy będą uczestniczyć w imprezach na Starym Mieście.
     Wolontariusze to głównie uczniowie elbląskich szkół, choć są też tacy, którzy nie rozpoczęli jeszcze edukacji…przedszkolnej.
     - Najmłodszy nasz wolontariusz porusza się w wózku i ma kilka miesięcy – mówi Gabriela Zimirowska. – To piękne, bo byli, wieloletni organizatorzy WOŚP w Elblągu, którzy teraz mają już swoje żony i dzieci będą kwestować rodzinnie. Kwestuje też moja córka wraz z moją siostrą.

 

Jako jedne z pierwszych z puszkami wyruszyły uczennice Gimnazjum nr 3: Aleksandra Kozak, Karina Zgiet i Aleksandra Blendowska. Dziewczyny – w asyście żołnierza 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, wsiadły po godzinie 10 do zabytkowego tramwaju i tam będą kwestować.
     Dziś na ulicach miasta pojawi się ponad 300 wolontariuszy. Trzeba pamiętać także o tych, którzy pracują w sztabie finansowym czy przy rozkładaniu sceny przy ul. Zamkowej. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwa ok. 200 funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz żołnierze.
     Program imprez związanych z WOŚP można znaleźć na stronie internetowej www.wosp-elblag.pl. W Bibliotece Elbląskiej odbędzie się koncert Orkiestry Wojsk Lądowych o godz. 15. Natomiast w Klubie Mimoza od godziny 17 zagra dla Orkiestry zespół Kamrat, rozgrzewając wszystkich piosenkami szantowymi.
     
     
     Przypominamy - pieniądze zebrane podczas dzisiejszego (9 stycznia) 19. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • No i wszystkiego najlepszego Orkiestrze i niech o. dyrektor patrzy jak się pieniądze zbiera jemu teraz "gul" skacze ze ta kasa nie idzie do jego portek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zeb Mackaine(2011-01-09)
 • Faktycznie, gdyby nie WOŚP to na "nasze kochane, przez wszystkich uwielbiane" NFZ nie ma co liczyć. A swoją drogą to skoro NFZ nie dba o obywateli, nie prowadzi "zabezpieczenia " medycznego stosując durne limity przychodniom, szpitalom, lekarzom, to moze by tak Owsiak zostal prezesem NFZ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-09)
 • A czy kler w tym dniu też na coś zbiera jak to bywa w innych miastach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-09)
 • NFZ przekazuje na leczenie ~50mld zł!!, orkiestra zbiera ~20mln, przy czym koszty całej imprezy są pewnie kilka razy takie gdyby ludzie nie robili większości za darmo. .np. 200 mundurowych utrzymanie każdego kosztuje ok. 200zł czyli 40.000zł. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zxcc(2011-01-09)
 • Dlaczego scena główna nie jest ustawiona na Starym Mieście tak jak w innych miastach, co wstydzicie się tego że mamy Starówkę, że z trudem ale się odbudowuje. WSTYD za umiejscowienie sceny na parkingu. KIEDY NA STARÓWKĘ WKROCZY ŻYCIE, GWAR.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniecel.(2011-01-09)
 • a czarnym spasionym sukienką żal dupę ściska tyle kasy ile było by kaczek pieczonych w mandarynkach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  antyklerownik(2011-01-09)
 • polska za jakiś czas stanie się krajem ateistycznym, a zasłuży się temu wszystkiemu kościół katolicki bo Jezus jeździł na osiołku a oni zasuwają wypasionymi furami i rozpasają własne brzuszyska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-09)
 • Nie przesadzaj z tym - " Gdyby nie WOŚP to na "nasze kochane, przez wszystkich uwielbiane" NFZ nie ma co liczyć. "- Rusz trochę głową i policz. Orkiestra zbierze nieco ponad złotówkę na jednego rodaka w ciągu roku. Wylecz się za tą złotówkę. Spytaj skarbnika miasta ile pieniędzy przeznacza na organizację imprezy, w tym wynagrodzenie dla grajków większego czy mniejszego formatu i opłaty do ZAiKSu, ochroniarzy dodatkowa służba policji czy wojska, światełko do nieba itp. To tak jakbyś dał głodnemu okruszynę chleba zamiast obiadu lub kroplę wody spragnionemu. A narzekało się na propagandę sukcesu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-09)
 • Nie przesadzaj. Artyści nie biorą kasy za występ, ZAiKS zrezygnował na dzisiaj z tantiem. Ochrona aż tak dużo nie kosztuje, a policja na ulicach to nic złego. Niewiele więcej patroli niż zwykle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  strzelec_wyborowy(2011-01-09)
 • Polacy dalej otumaniają się przez złodziei.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-09)
 • sam jesteś złodziejem - debilu jeden!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-01-09)
 • wole dac na WOŚP niz pasibrzuchom w czarnych sukienkach do koperty po kolędzie. Juź wołają *na remont i ogrzewanie kościoła*, a niech marzną, dalem na WOŚP. a swoją drogą mogliby 'koperty z kolęd'przeznaczyc na WOŚP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  człowiek(2011-01-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.