Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

20 stycznia - termin składania oświadczeń

 
Elbląg, 20 stycznia - termin składania oświadczeń
fot. WS

Urząd Skarbowy w Elblągu przypomina, że jutro (wtorek, 20 stycznia) mija termin na złożenie m,.in oświadczenia o wyborze/zmianie formy opodatkowania zarówno z działalności gospodarczej jak i najmu oraz na złożenie oświadczenia przez małżonków w zakresie opodatkowania przez jednego z nich najmu.

1. Oświadczenie małżonków
     Małżonkowie osiągający przychody z najmu składnika majątkowego stanowiącego ich wspólność majątkową mogą zdecydować, że podatek od tych przychodów będzie opłacało w całości tylko jedno z nich. W takim przypadku konieczne jest złożenie stosownego oświadczenia do urzędu skarbowego. Od 1 stycznia 2015 roku już nie będzie trzeba ponawiać oświadczenia co roku. Ale uwaga! Małżonkowie chcący skorzystać z tej możliwości muszą złożyć ten dokument do urzędu najpóźniej we wtorek 20 stycznia 2015 r.
     2. Wybór/zmiana formy opodatkowania najmu
     Osoby osiągające przychód z najmu prywatnego mogą skorzystać z dwóch form opodatkowania - zasady ogólnej (wg skali podatkowej) lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Decyzja w tej kwestii należy do samego podatnika.
     3. Wybór/zmiana formy opodatkowania przychodów z uzyskanych z działalności gospodarczej
     Podobnie jak w latach poprzednich do wyboru są cztery formy opodatkowania. Przepisy prawa podatkowego przewidują cztery formy opodatkowania:
     1) według skali podatkowej,
     2) podatkiem liniowym,
     3) ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
     4) kartą podatkową.
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych Mini