UWAGA!

23. Magazyn Elbląski

 Elbląg, 23. Magazyn Elbląski

Ukazał się kolejny numer elbląskiego kwartalnika. Tradycyjnie w magazynie poruszone zostały tematy z dziedziny gospodarki, historii i kultury regionu. Sprawdź, co ciekawego w 23. Magazynie Elbląskim.

Nauka, technologia i gospodarka, parki technologiczne w świecie i ich cele oraz odniesienia do Parku Technologicznego w Elblągu to tematy, których opracowaniem zajął się dr Ludwik Bednarz, konsultant biznesu w Silicon Valley w Kalifornii, członek International Center for Energy and Environmental Policy (Duesseldorf-Katowice-Riga), były członek Komitetu Problemów Energetyki PAN i komitetu Chemii PAN.
       Nowy budynek, nowa jakość kształcenia w PWSZ w Elblągu to następny ważny dla naszego miasta temat. Fantastyczne wykorzystanie środków unijnych m.in. na wyposażenie uczelni w dwanaście najnowocześniejszych laboratoriów to powód do dumy dla rektora elbląskiej PWSZ prof. dr hab. inż. Zbigniewa Walczyka.
       „ACTA, czyli ile wolności w sieci” to artykuł, w którym swoje przemyślenia w ogólnym kontekście zaufania do władzy i wszelkich zakazów przedstawia nasz elbląski dramaturg i dziennikarz Lech Brywczyński.
       Obszerny, bardzo ciekawy materiał poświęcony Zalewowi Wiślanemu i Kaliningradzkiemu publikuje na łamach magazynu miłośnik i znawca tych tematów Jerzy Wcisła.
       Kalendarium „wyzwolenia Elbląga” (23 stycznia - 10 lutego 1945) zamieszcza historyk elbląski Lech Słodownik. To temat ciekawy i zawsze bardzo aktualny, ponieważ stanowisko historyków elbląskich i nie tylko spowodowało, iż w tym roku po raz pierwszy rocznica 10 lutego była obchodzona jako dzień zdobycia, a nie wyzwolenia Elbląga przez Armię Czerwoną.
       Tematycznie też jakby związany jest artykuł „Snajperka Nina” autorstwa Tomasza Glinieckiego.
       Rok 2012 został ogłoszony w Niemczech „Rokiem Fryderyka II Wielkiego, króla pruskiego w latach 1740-1786, którego okres rządów miał także znaczny wpływ na losy Polski i Elbląga. Polecamy zatem niezwykle ciekawy artykuł pt. „Fryderyk II Wielki a Elbląg” autorstwa Wiesławy Rynkiewicz -Domino, kustosz elbląskiego muzeum.
       Elbląskie „córy Koryntu”, to historia prostytucji jakże ciekawa, bo dotyczy średniowiecza uchodzącego za okres wyjątkowej religijności i surowych obyczajów, którą to opisuje w swoim artykule historyk Tomasz Agejczyk.
       Następne tematy to: Nowy sztandar dla elbląskiej Policji, Kraina Kanału Elbląskiego na Międzynarodowych Targach Turystycznych Wrocław 2012, Powiat elbląski Samorządowym Liderem zarządzania 2011, III miejsce Aniołowa na Międzynarodowych Targach Grune Woche 2012 w Berlinie, Strefy ruchu uspokojonego - tempo 30, Klaster Biznesu Kultury BizArt i inne.
      
       Zapraszamy do lektury.
      
       Magazyn Elbląski do nabycia m.in. w Wydawnictwie URAN i w kiosku Urzędu Miejskiego.
      
Wydawnictwo URAN

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama