Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

31 maja - Światowy Dzień Bez Tytoniu

 
Elbląg, 31 maja - Światowy Dzień Bez Tytoniu
fot. AD (arch. portEl.pl)

W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu zorganizował konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wręczenie nagród nastąpi 30 maja podczas imprezy Maszeruj z Bankiem Spółdzielczym w Sztumie.

Tegorocznym obchodom Światowego Dnia bez Tytoniu przyświeca hasło „Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi”. Kalendarz działań promujących zdrowie zawiera wiele ważnych dat. Jedną z nich jest 31 maja - dzień, w którym zwracamy uwagę na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu.
     Kryją się za nim kwestię zdrowotne, społecznych i ekonomiczne, które stanowią zagrożenie dla całego społeczeństwa. Kwestie te pozostają także głównymi celami Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu, zmierzającego do zmniejszenia konsumpcji wyrobów tytoniowych. Celem tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu jest także uświadomienie zagrożeń, jakie niesie ze sobą nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi, zwłaszcza wśród młodzieży i ludzi o niskich dochodach. Niska cena powoduje wzrost palenia papierosów, a nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi prowadzi do gromadzenia wielkiego majątku przez zorganizowane grupy przestępcze, które używają go do finansowania innych czynności przestępczych, takich jak handel narkotykami, ludźmi i bronią, a także terroryzmu.
     Z badań GATS przeprowadzanych w latach 2009 – 2010 wynika, iż w Polsce około 8,5% osób palących codzienne, pali papierosy pochodzące z nielegalnego źródła. Szacunki te różnią się w zależności od regionu kraju, przy czym najwyższe odsetki odnotowano w regionie wschodnim (15,5%) i północnym (13,0%). Są to tereny Polski położone wzdłuż granicy z Ukrainą, Białorusią i Rosją, gdzie ceny papierosów są znacznie niższe niż w Polsce.
     
     W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu zorganizował konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych
     i ponadgimnazjalnych na zakładkę do książki z hasłem antytytoniowym. Laureatami konkursu zostali: Magdalena Loryś (Gimnazjum Nr 5 w Elblągu), Klaudia Wiśniewska (Gimnazjum Nr 5 w Elblągu), Paweł Wiśniewski (Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych), Julia Ławrynowicz (Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych), Marcin Małaszewski (Zespół Szkół Gospodarczych).
     Finaliści konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone 30 maja podczas imprezy pt. Maszeruj z Bankiem Spółdzielczym w Sztumie, która odbędzie się w Parku Bażantarnia. Wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 13 - serdecznie zapraszamy laureatów i mieszkańców Elbląga.
Marek Jarosz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Moim zdaniem trafniejszym hasłem byłoby - "Stop chamstwu jakie towarzyszy palącym" zaśmiecają i zatruwają atmosferę dosłownie i w przenośni. Widok palacza rzucającego pety na chodnik czy wyrzucającego peta z jadącego auta to codzienność a do tego wszechobecny smród dymu na ulicach i w lokalach. Dlaczego nie ma kar dla tych brudasów ???
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    niepalący(2015-05-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Londynem
Fototapety z Nowym Jorkiem
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety dziecięce