Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

500+ dla pierwszych 500 elbląskich rodzin

 
Elbląg, 500+ dla pierwszych 500 elbląskich rodzin fot. MS (arch.portEl)
Rek

W związku z przyjęciem zdecydowanej większości wniosków w ramach programu Rodzina 500+ oraz bardzo małym zainteresowaniem składaniem wniosków w godzinach popołudniowych, od maja wnioski o świadczenie przyjmowane będą w Departamencie Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej 11 w godzinach pracy urzędu - informuje Urząd Miejski w Elblągu. 

Wnioski w Departamencie Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej 11 można składać w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7:30 - 15:30, w wtorki w godz. 7:30 - 16:30, a w piątki w godz. 7:30 - 14:30.
     Obecnie zarejestrowanych zostało prawie 6 tys. wniosków. Ponad 500 elbląskich rodzin otrzymało już wypłaty świadczeń na łączną kwotę prawie 400 tys. złotych. Na bieżąco przygotowywane są kolejne decyzje i wypłaty.
     
     W związku z licznymi telefonami oraz nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się na Facebooku w sprawie terminu składania wniosków o świadczenie wychowawcze oraz terminu wypłaty przedmiotowego świadczenia Departament Świadczeń Rodzinnych wyjaśnia i przypomina, że jeśli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 kwietnia do 1 lipca, świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od kwietnia. Organ realizujący świadczenie wychowawcze ma trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę świadczenia.
     Nie jest prawdą, że wniosek należy złożyć do końca kwietnia i że wypłata świadczenia ma nastąpić do końca kwietnia. Każdy wniosek zostanie rozpatrzony. Jeżeli wniosek jest niekompletny, wnioskodawca otrzyma informację mailowo, telefonicznie lub pisemnie. Decyzje wydawane są sukcesywnie według kolejności złożenia wniosku, a wypłaty są realizowane codziennie.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • a gdzie sprawiedliwosc i 500zł dla JEDYNAKÓW ????? PIS oszukał przed wyborami, Szydło w debatach tv mówiła: " 500zł na KAZDE DZIECKO" !!! Kto nie wierzy niech sobie przejrzy filmiki na YouTube. Rzad oszustów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  42 18
  (2016-04-28)
 • Zamierzenie jest takie, aby powstrzymać spadek urodzeń i te 500+ to też ma być zachęta i wsparcie dla rodzin, dając bezpieczeństwo i aby im ulżyć w utrzymaniu ich pociech. Czy wy nie widzicie różnicy w utrzymaniu 2 i więcej dzieci od jedynaka?! Raz, że wyrządzacie krzywdę dziecku wychowując go bez rodzeństwa, a dwa jakim rozczeniowym rodzicem trzeba być, aby żądać pieniędzy na 1 dziecko?! Tu chodzi o coś więcej niż rozdawnictwo pieniędzy! Tu chodzi o powstrzymanie niżu demograficznego! Inną rzeczą jest, czy ten program przyniesie zamierzone cele. Osobiście uważam, że nie adekwatne do wydanych środków. Lepsze byłoby wydawanie pieniędzy na budowę żłobków, unowocześnianie przedszkoli, szkół - stawianie na kształcenie idące z duchem czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  30 32
  2+3(2016-04-28)
 • ale Ty ograniczona/y jesteś. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 9
  (2016-04-28)
 • Niestety wyszło na to, że samotna matka z jednym dzieckiem zarabiająca najniższą krajową i otrzymująca 400 zł alimentów, jest już zbyt bogata aby te pieniądze jej się należały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38 8
  ZłanaPIS(2016-04-28)
 • Chciałes/aś trójkę to masz ja mam jedno i na to jedno tak samo chce pomocy od rządu tym bardziej że wcale mi się nie przelewa (m. in dlatego mam jedno- świadomość rodzicielska- nie wystarczy urodzić. .. ) a np moi sąsiedzi zarabiający ponad 30 tys /msc i mający dwójkę - dostana- bo jest im ciężko. Znam ludzi którzy biegiem lecą po nowy samochód na raty bo 1000/msc będzie a w innych warunkach by go nie kupili- przyznają się do tego otwarcie. Moje dziecko też chce jechać na wakacje, iść na dodatkowe lekcje, basen, do kina- wy twierdzicie że wreszcie na to bedzię. U mnie właśnie nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  34 8
  2+1-500(2016-04-28)
 • A ty myślisz że rodzice jedynaków nie chcieliby mieć wiecej dzieci aby właśnie ten jedynak nie zostal kiedys sam na swiecie?! Narobić dzieci to nie sztuka ale już zapewnic godne warunki do zycia w tym kraju to trzeba sie troszkę napocić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38 11
  ZłanaPIS(2016-04-28)
 • Kłamstwo wyborcze. Niestety nieostanie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  29 7
  (2016-04-28)
 • I inny przypadek- dzieci odebrane "matce" za molestowanie ich przez nią i jej gacha, dwa lata miała je gdzieś. Teraz nagle pokochała od nowa, chce się zmienić, odzyskać dzieci !!!!! 1500 jej się zamarzyło flądrze a paniusie z MOPSu jeszcze popierają, żeby udało jej się dostać dzieci z powrotem. Pomimo że wreszcie są szczęśliwe i zaznały ciepła rodzinnego w rodzinach zastępczych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  26 3
  stopszerzeniupatologii(2016-04-28)
 • Mnie jakoś nikt nie okłamał. , ,Pomoc rodzinom Program "500+" to sztandarowy pomysł PiS. Skorzystać na nim mają najbiedniejsze rodziny. Dostaną one 500 zł na dziecko (od pierwszego dziecka). Ci, którzy zarabiają więcej dostaną dodatek na kolejne dzieci. Fakt z dn 13.09.2015.r
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 17
  (2016-04-28)
 • Hejt pełna parą. Skad w Was ludzie tyle złości i zazdrości? Tylko kasa już liczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 9
  (2016-04-28)
 • Zagladanie komuś do kieszeni bardzo brzydko świadczy m. in o braku kultury. Jeśli sąsiedzi zarabiają 30 tys. To widocznie kształcili się długo i w siebie inwestowali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 25
  (2016-04-28)
 • Teraz obudza się po kilku latach pseudo mamusie,które kiedyś dla alkoholu i facetów porzuciły swoje dzieci.. Masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  27 1
  Mamaelblag (2016-04-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe