Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Latawce Latawce

655 kamizelek odblaskowych dla przedszkoli

Elbląg, 655 kamizelek odblaskowych dla przedszkoli

Komisja ds. Edukacji dla Bezpieczeństwa działająca w ramach programu "Bezpieczny Elbląg" przekazała środki finansowe na zakup 655 kamizelek odblaskowych dla elbląskich przedszkoli, część środków przeznaczona została także na zakup węży spacerowych. Komisja realizowała także szereg działań edukacyjnych.

Przypomnijmy Komisja ds. Edukacji dla Bezpieczeństwa działa w ramach programu "Bezpieczny Elbląg". Pełna nazwa programu brzmi Miejski program zapobiegania przestępczości oraz bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego i jest on z powodzeniem realizowany w naszym mieście.
     Komisja realizowała następujące działania:
     1. Organizacja Warmińsko – Mazurskiego Turnieju BRD oraz Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2013 r. Partnerami do przeprowadzenia wyżej wspomnianych eliminacji byli między innymi Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Komenda Miejska Policji. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Elblągu był także gospodarzem odbywającego się w Elblągu wojewódzkiego finału Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
     2. W ramach realizowanego programu Bezpieczny Elbląg w celu zapobiegania przejawom patologii społecznej w zakresie uzależnień, zorganizowano dla młodzieży elbląskich szkół ponadgimnazjalnych koncert profilaktyczny z recitalem Jarosława Wajka pt.: „Jutro jest…wtedy, gdy pochylisz się nad sobą”. Koncert miał na celu uczulenie młodych ludzi na zagrożenia wynikające z używania alkoholu oraz narkotyków, poruszał także problemy bliskie dzisiejszej młodzieży: narkotyki, samotność, brak zrozumienia wśród najbliższych, egoizm, zafascynowanie światem bogactwa i blichtru. Koncert, w którym wzięło udział przeszło 620 uczniów odbył się 12 czerwca 2013 r. w kinie „Światowid”.
     3. W pierwszym półroczu przeprowadzono również szkolenia dla nauczycieli i pedagogów nt.: „Postępowanie z młodocianymi sprawcami przemocy seksualnej” -przewodnik dla pedagogów i terapeutów. Szkolenie prowadził Krzysztof Sarzała - pedagog, psychoterapeuta.
     4. W ramach programu Bezpieczny Elbląg dofinansowano także projekty realizowane przez Gimnazjum nr 6 pt. „Szkoła promująca bezpieczeństwo”. Dofinansowaniem objęto zajęcia warsztaty samoobrony skierowane do kobiet – nauczycielek ze środowiska elbląskiego oraz SP nr 6 – gdzie wraz ze strażą Graniczną i elbląskim nadleśnictwem.
     Nadleśnictwem zorganizowano w szkole zajęcia na temat bezpiecznego zachowania się w lesie. Zajęcia dydaktyczne odbyły się w klasach, terenowe – w Bażantarni.
     5. W ramach zadania dofinansowano także Przedszkole nr 24. Zainstalowano monitoring wizyjny na terenie przedszkola. Firma nawiązała współpracę z agencja ochrony  w celu monitorowania obiektu.
     6. Realizacja projektu „Bezpieczny Przedszkolak”, który zakładał wdrażanie przedsięwzięć edukacyjno – profilaktycznych oraz podejmowanie działań mających na celu aktywizację społeczną w zakresie przeciwdziałania występującym zagrożeniom takich jak: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo środowiska naturalnego itp. Celem - wzrost poczucia bezpieczeństwa dzieci nie tylko w przedszkolu, ale także w domu czy na placu zabaw. Osiągnięte rezultaty to wzrost świadomości i aktywności najmłodszych w zakresie edukacji i działań na rzecz bezpieczeństwa. W ramach projektu dofinansowano zakup kamizelek odblaskowych dla przedszkolaków oraz tzw.lin spacerowych ( 655 kamizelek i 32 liny spacerowe).

Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem