Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

76. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

 
Elbląg, 76. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę fot. WS (arch. portEl.pl)
Rek

Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z 76. rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę, będących jednocześnie Dniem Sybiraka. Obchody rocznicy odbędą się 17 września.

Program uroczystości:
     godz. 9, miejsce pamięci - Krzyż Katyński (Cmentarz Agrykola)
     - odegranie hymnu państwowego,
     - odegranie hymnu Sybiraków,
     - przemówienia okolicznościowe,
     - wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Związku Sybiraków”,
     - montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Elblągu,
     - Apel Pamięci i salwa honorowa,
     - złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim.
     Na uroczystości zapraszają organizatorzy - Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Jerzy Wilk przewodniczący Rady Miejskiej oraz Związek Sybiraków Oddział w Elblągu.
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • 17 wrzesień 1939. A kiedy nadszedł 17 września ruszyła czerwona zaraza ze wschodu wśród ofiar nazistów niemieckiej agresji wśród lasu krzyży ofiar i głodu. Sowiecka swołocz zalała nasz kraj zadała nam podwójny cios przyniosła śmierć terror zniszczenie zmieniła Rzeczypospolitej los. I zapłonęły polską krwią śniegi Syberii sowieckie gułagi obozy śmierci Katynia Miednoje i Ostaszkowa tu zbezczeszczono stan rycerski po jednej kuli we wszystkich głowach. Umierali z honorem i ciągle było słychać ich równy krok miarowy jak szli na śmierć z podniesioną głową pod Katyńskie rowy. Dymiły krematoria i słychać było raus gdy szła kolejna grupa do gazu to znów od wschodu krzyczano wpierod ten był szczęśliwy co umierał od razu. Krwawiła Polska a łzy i krew płynęły jak nasza dumna Wisła och jakże ciężkie były te kajdany gdy nasza wolność nagle prysła. Minęły lata mamy wolny kraj obeschły łzy na twarzach i tylko pamięć w sercach naszych trwa i krzyże zmurszałe na leśnych cmentarzach. Za śmierć naszych synów za ból i łzy za sowieckie gułagi i poniżenie daj nam dziś szczęście kraju nasz nie tylko marzenia i dobrobytu cienie. Henryk Siwakowski Elbląg 16.09.2014.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2015-09-15)
 • Ojczyzno Nie miałaś szczęścia biedna Ojczyzno bo wróg już był w twoich granicach a kiedy nadszedł 17 września ruszyła ze wschodu czerwona nawałnica. I uskrzydlona jak orzeł w gnieżdzie z obu stron świata dostawałaś rany a krew płynęła wartkim strumieniem i krzyżowała niecne wroga plany. Nie damy ziemi skąd nasz ród ciągle śpiewały gardła ściśnięte, a łzy płynęły z oczu im gdy płonęła Warszawa miasto wniebowzięte. Las krzyży tylko znaczył drogę, ziemia chłonęła polską krew i oddawali swe życie młode za swą ojczyznę i walki zew. I ciągle słychać było raus i w pierod kiedy to polskie krwawiły rany och jakże ciężkie były wtedy te faszystowskie i ruskie kajdany. I zapłonęły polską krwią śniegi Syberii ruskie gułagi zadrżały ruskich kazamat mury ginęli ludzie polskiej kultury. Zdeptano orły w lasach Smoleńska, Miednoje Ostaszkowa i rozstrzelano kwiat oficerski po jednej kuli we wszystkich głowach. Mroczna ta ziemia i krwią zbroczona przez lud wzgardzona i wyklęta dziś tylko znicze nocą migają w każdą rocznicę, w każde święta i czasem słychać ich krok miarowy jak idą z honorem pod Katyńskie rowy. Henryk Siwakowski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-09-15)
 • cześć bratniej armii czerwonej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  (2015-09-15)
 • Obchodźmy uroczyście wszelkie tragedie narodowe. sukcesy przemilczmy. Takie Polskie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-09-15)
 • a kto na to pozwolił że podczas II wojny światowej działy się w Polsce takie cuda? a moim zdaniem alianci kosztem granic wschodnich naszej Ojczyzny pozwolili aby rusek rozprawił się z niemcami a my jak zwykle za to zapłaciliśmy wysoką cenę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2015-09-16)
 • Radziecka napaść na Polskie rocznica już jutro a notka mała nędzna na końcu strony taka to nasza rzeczywistość
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-09-16)
 • 17 września. Nadszedł dzień kiedy na polską ziemię gwiazdy czerwone spadły z łoskotem lśniły na czapkach okupanta przyozdobione sierpem i młotem. Ruszyła ze wschodu czerwona zaraza niosąc ze sobą śmierć i zniszczenie choć kraj już krwawił od ran faszystów a pokój pozostał złudzeniem. Nie damy ziemi skąd nasz ród z ust polskich płynęła rota lecz szła do przodu a za nią śmierć sowiecka czerwona hołota. Zapłonęły śniegi Syberii od polskiej krwi las krzyży na zsyłkę znaczył im drogę w okowach mrozu w nieznane szli w ciszy na ustach z Bogiem. Zima była wyjątkowo mroźna sowiecki bełkot leciał jak z nieba grom wy tu zostaniecie na zawsze do śmierci eto wasz dom. Pozostała tylko modlitwa nadzieja w sercu na ocalenie lecz ruska swołocz siała terror narodu polskiego zniszczenie. Henryk Siwakowski. Elbląg 17.09.2015.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-09-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW START
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini