Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tęcza o poranku Tęcza o poranku

8 listopada debata prezydencka

Elbląg, 8 listopada debata prezydencka fot. Anna Dembińska

Telewizja Elbląska przygotowuje po raz pierwszy debatę prezydencką na żywo – początek w poniedziałek 8 listopada o godz. 20. O szczegółach przygotowań i o tym, jak debata będzie przeprowadzona, rozmawiamy z dyrektorem Telewizji Elbląskiej Piotrem Markiem.

Piotr Derlukiewicz: – W związku z wyborami samorządowym Telewizja Elbląska planuje coś, czego jeszcze w Elblągu nie było...
     
Piotr Marek: – Planujemy sporo działań, będziemy relacjonować to, co się będzie w naszym mieście działo, przekaz poszczególnych kandydatów, ale przede wszystkim debatę prezydencką, którą chcemy zrealizować w poniedziałek 8 listopada o godz. 20 na żywo.
     
     – Kandydaci potwierdzili już udział w debacie?
     
– Obecnie mamy potwierdzony udział czterech z pięciu kandydatów, nie potwierdził udziału jedynie Pan Prezydent Henryk Słonina. Ale mamy nadzieję jeszcze go na udział w tej debacie namówić.
     
     – A jeśli prezydent Słonina się nie zgłosi?
     
– Mam nadzieję, że w debacie wezmą udział wszyscy kandydaci. Chodzi nam przede wszystkim o jakość debaty publicznej w mieście, chcemy, żeby kandydaci nie bali się z sobą spotkać, nie bali się z sobą porozmawiać, żebyśmy my, jako obywatele Elbląga, wiedzieli, co w danych dziedzinach życia miasta kandydaci nam oferują, jakie są ich poglądy na konkretne kwestie. Przyjęliśmy zasadę, że jeżeli któryś z kandydatów nam odmówi, to tak naprawdę rezygnuje ze swojej obecności na naszej antenie, to znaczy, że nie chce pokazywać się wyborcom, nie chce, żebyśmy prezentowali jego kandydaturę, jego sylwetkę... Ale to jest wybór kandydatów. Mam nadzieję, że wszyscy kandydaci wezmą w tej debacie udział, namawiamy gorąco.
     
     – Czy odmowa przez kandydata udziału w debacie oznacza, że nie będziecie chodzić na jego konferencje prasowe?
     
– Na konferencje będziemy chodzić i je relacjonować, natomiast ten kandydat nie będzie obecny w naszych audycjach publicystycznych.
     
     – Czyli?
     
– Planujemy serię wywiadów ze wszystkimi kandydatami na prezydenta Elbląga. Ich produkcja już trwa, natomiast emisja – w porządku alfabetycznym – zacznie się 9 listopada, czyli dzień po debacie prezydenckiej, z przerwą 11 listopada. Debatę też chcielibyśmy powtórzyć u nas, w telewizji, powtórka będzie prawdopodobnie w sobotę 13 listopada. Planujemy umieścić ją także w Internecie, żeby wszyscy mogli zobaczyć, co kandydaci prezentują.
     
     – Proszę zdradzić, jak debata prezydencka będzie przebiegać?
     
– Cała debata ma potrwać około półtorej godziny, będzie emitowana na naszej antenie i w Internecie. Każdy z kandydatów został poproszony o przedstawienie jednego bloku tematycznego, do tych bloków tematycznych Rafał Gruchalski, który będzie debatę prowadził, ułoży pytania. Bloków będzie w sumie pięć, każdy z kandydatów otrzyma do każdego z bloków dwa pytania. Pytania będą tajne, czas odpowiedzi na pytanie to półtorej minuty. Będziemy dosyć mocno pilnować tego czasu, jeżeli ktoś się nie będzie się w tym czasie mieścił, nie zważał na uwagi prowadzącego, nawet wyłączymy mikrofon. To jednak idzie na żywo i tego czasu musimy pilnować.
     
     – Kandydaci sobie poradzą?
     
– Pytania pozostaną tajne do poniedziałku, do godziny 20. Będzie je znał tylko Rafał Gruchalski, nawet ja ich nie będę znał. Jednak bloki tematyczne są kandydatom znane. Chcemy przeprowadzić debatę w ten sposób, żeby nikt nie zarzucił nam nieuczciwości, żeby wszyscy kandydaci mieli takie same szanse przygotowania się do debaty. Utajniliśmy pytania, bo sądzimy, że osoba, która kandyduje na urząd prezydenta, powinna umieć odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące dziedzin, które będą jej znane wcześniej.
     
     – To dla elblążan, ale także dla Telewizji Elbląskiej, duże wydarzenie.
     
– Bardzo się na to cieszymy. Po raz pierwszy w historii Elbląga będzie przeprowadzona taka telewizyjna debata na żywo. Pamiętam, że w 2002 roku była debata pomiędzy ówczesnymi kandydatami – Czesławem Dębskim i Henrykiem Słoniną, ale to była debata na antenie TVP Gdańsk. Telewizja Elbląska będzie to robić po raz pierwszy, również dlatego zależy nam, żeby wszyscy kandydaci wzięli w naszej debacie udział.
     

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Heniu nie przyjdzie, bo po co ma jąkać, stękać i dukać. Lepiej spotkać się z naczelnikami wudziałów UM i opieprzać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  steffan(2010-11-04)
 • Nareszcie odbędzie się coś sensownego i będzie można poznać jakie programy mają poszczególni kandydaci na prezydenta tylko dlaczego ta debata nie jest przeprowadzana podobnie debata w telewizji publicznej tzn. czemu pytania ma układając redaktor, może ktoś pokusiłby się i zaprosił mieszkańców do zadawania pytań których jest bardzo wiele np. Jak zamierza się realizować inwestycję NA na dzień 10.09.2010 r. deficyt miasta wynosi 63 903 103zł natomiast na koniec roku długi maja wynieść 151 938 932zł ? Dlaczego nie zakończono w roku 2010 planowanych inwestycji z dotacjami zewnętrznymi gdzie w przypadku braku realizacji dotacje moga zostać cofnięte np. Odbudowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu ( dotacja z UE 11 501 889zł); Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Łęczyckiej 29 z 18 lokalami socjalnymi (dotacja 656 530zł), Takie pytania i jeszcze wiele innych nasuwa się po lekturze Uchwały rady miejskiej z dnia 16.092010 -a oto fakty zapraszam na lekturę danych dostępnych dla wszystkich w internecie : um-elblag.samorzady.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Co teraz kandydaci???(2010-11-04)
 • w debacie powinni wziąć udział wszyscy kandydaci na prezydenta tego miasta jeśli mają coś do powiedzenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-04)
 • Heniu za stary jest na debaty. Pewnie nie usiedziałby aż tak długo w studiu telewizyjnym. A może boi się, że młodzi go zniszczą przed kamerami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kern(2010-11-04)
 • Tylko nie wystartujcie zbyt wcześnie tak jak podczas X EDBS :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Darecki ESR(2010-11-04)
 • a można być na tej debacie w studio?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-04)
 • Haniu o tej porze to już śpi, przecież to po dobranocce !!!!! Trzeba zrobić debatę ok. południa jak już wstanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-04)
 • Około południa to lanser Nowaczyk jest na solarium więc odpada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-04)
 • Można u bookmacherów pewniaka obstawiać, że Słonina nie przyjdzie. On się boi kontaktu na żywo. .. Wszystkie spotkania w mieście "obsługują" wiceprezydenci, prezydent Elbląga to postać mityczna, zamknięta w swoim gabinecie, otoczona przez służalczy kordon wasali :-) Dawno już stracił kontakt z mieszkańcami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  smutek(2010-11-04)
 • Status quo ante – na straży tego stoi nieugięcie Elbląskie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji skupiające budowniczych socjalizmu w tym mieście, członków uwłaszczonych na mieniu wszelakim stanowiącym pozostałość mienia wszelakiego do zagospodarowania wśród „ rodziny” , no i oczywiście urnochodowi wyznawcy miernoty wszelakiej, która w tym grodzie uznawana jest za cnotę. Te parę chodniczków i rabatek i wiele nietrafionych inwestycji w tym mieście, bo juz nie wspomnę o golgocie ludzi młodych pozbawionych całkowicie perspektyw jakiegokolwiek zatrudnienia i perspektyw życiowych to główny dorobek naszych milusińskich mieniących się mianem mężów opatrznościowych ino, że miano to tak przerosło formę, że nikt już nie pamięta praprzyczyny powstania tego samorzutnego i oddolnego tryndu. Wicie, rozumicie na elbląskiej scenie urosło do rozmiarów karykaturalnych – dziwnym zrządzeniem losu zupełnie niezauważanym przez miejscowe media, które mu wiernie sekundują zbierając w kronice „ kolejne sukcesy „ na polu udupienia Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MiejscowyAborygen(2010-11-04)
 • UWAGA !NIEPELNOSPRAWNI !PRZECZYTAJCIE UWAŻNIE !WYBIERAJMY MĄDRZE W ELBLAGU ! www.ipon.pl Jak na razie to zaden z kandydatów NIE ZAWARŁ w swych programach spraw dotyczących nas osób niepelnosprawnych .W nas sila !WYJDZMYZ CIENIA !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  florek(2010-11-04)
 • My "wyznawcy miernoty wszelakiej" organizujemy akcję zbiórki pieniężnej na leczenie dla aborygena, człeka maści nikczemnej i kurduplowatej. Chętni proszeni są o dokonanie wpisu na "onym" portelu czy deklarują wpłatę finansową czy w naturze (wszak w szpitalu wikt marny)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Nowym Jorkiem
Obraz na płótnie
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama
Fototapety ze sportami