Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

90 lat PCK

Elbląg, 90 lat PCK

W czwartek (10 grudnia) w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość z okazji 90-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród odznaczonych za zasługi dla PCK byli elblążanie.

Uroczystość była zwieńczeniem obchodów 90-lecia powstania Czerwonego Krzyża na ziemiach polskich. Od zarania działalności Polski Czerwony Krzyż służył pomocą naszym rodakom. Z opieki medycznej i pomocy materialnej korzystali żołnierze nowo powstałego Wojska Polskiego. Korzystała z niej także ludność cywilna – dorośli i dzieci. Członkowie i pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża są wszędzie tam, gdzie stykamy się z ludzkim cierpieniem, biedą, klęskami. Jednak, co chyba najważniejsze, Polski Czerwony Krzyż to nie tylko bardzo prężnie działająca instytucja, stanowiąca wzór profesjonalizmu i skuteczności, ale także ogromna rzesza ponad dwustu tysięcy wolontariuszy, ludzi dobrej woli i dobrego serca, którzy bezinteresownie chcą nieść pomoc innym.
     Podczas uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim wręczono wiele odznaczeń, także elblążanom (podajemy tylko nazwiska elblążan).
     Za zasługi na rzecz popularyzacji honorowego krwiodawstwa oraz promocję idei Czerwonokrzyskiej w Polskim Czerwonym Krzyżu odznaczeni zostali: Złotym Krzyżem Zasługi – Wacław Brzozowski i Jadwiga Lange; Brązowym Krzyżem Zasługi – Damian Cybulski, Sebastian Jaszak, Sławomir Korkliniewski, Józef Leboszka, Barbara Małkińska, Roman Stolarski i Ryszard Winiczeńko.
     Odznaczenia wręczał wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski w asyście prezesa Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie Juliana Osieckiego.
     
     
Edyta Wrotek, UW w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety przestrzenne
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapety dziecięce
Fototapety do biura