Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

A matura tuż, tuż…

Ponad półtora tysiąca absolwentów elbląskich szkół ponadgimnazjalnych odebrało już świadectwa ukończenia szkoły. Teraz przygotowują się do egzaminu dojrzałości.

Edukację zakończyło 1549 uczniów klas trzecich liceów ogólnokształcących i liceów profilowanych oraz klas czwartych techników. Do matury przystąpi w tym roku 1415 absolwentów elbląskich szkół, w tym 916 absolwentów liceów ogólnokształcących i liceów uzupełniających, 123 osoby z liceów profilowanych, 376 z techników oraz 396 absolwentów z lat ubiegłych, którzy chcą zdać maturę po raz pierwszy lub chcą poprawić ocenę albo zdać egzamin z dodatkowego przedmiotu.
     Egzamin maturalny składa się z dwóch części: pisemnej z języka polskiego, języka obcego i wybranego przez abiturienta przedmiotu oraz części ustnej z języka polskiego i języka obcego. Egzaminy pisemne potrwają od 4 do 21 maja, natomiast ustne rozpoczną się 6 maja i odbywać się będą według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych. Najpopularniejszym przedmiotem na egzaminie ustnym jest język angielski. Aż 1179 (83,3 proc.) osób wybrało ten przedmiot. 217 maturzystów zdecydowało się na język niemiecki, 18 wybrało język rosyjski, a jedna osoba język francuski.
     W części pisemnej obowiązkowo maturzyści zdają język polski, język obcy i jeden przedmiot. Największym powodzeniem wśród przedmiotów znajdujących się na liście wyboru cieszy się geografia. Przedmiot ten wybrało 28,4 proc. abiturientów, kolejnym jest matematyka - 21,8 proc., dalej biologia 18,9 proc. i na końcu jest wiedza o społeczeństwie - 17,6 proc. zdających.
     Maturzyści mogą zdawać też przedmioty dodatkowe. W tym roku 422 osoby wybrały jeden przedmiot, zaś 32 - dwa przedmioty. Największym powodzeniem wśród nieobowiązkowych przedmiotów cieszą się wiedza o społeczeństwie, geografia, chemia i fizyka.
oprac. A na podst. info UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
POLO z HAFTEM
Naszywki
Naszywka GODŁO