UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Aby podwórka były bezpieczniejsze

 
Elbląg, Aby podwórka były bezpieczniejsze
fot. policja

Blisko 200 osób wzięło udział w debacie społecznej pod hasłem „Bądź bezpieczny na swoim podwórku - bezpieczni w przestrzeni”. Konferencja odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych oraz komendant miejski policji w Elblągu zorganizowali dzisiaj debatę „Bądź bezpieczny na swoim podwórku - bezpieczni w przestrzeni”. Rozpoczęła się ona od przemówienia gospodarza przedsięwzięcia - Hanny Mierzejewskiej, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu oraz Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga. Dyrektor Mierzejewska przedstawiła dane dotyczące przestępstw pospolitych i wykroczeń, które były objęte badaniami ankietowymi. Ich wyniki wskazały, że najmniej bezpiecznie czują się mieszkańcy dużych osiedli, których zagospodarowanie roślinne sprzyja patologii. Omówiła projekty zagospodarowania przestrzeni już zrealizowane dla kilku elbląskich przedszkoli.
       Komisarz Robert Papierowski z pasłęckiego komisariatu omówił „Bezpieczeństwo w przestrzeni semiprywatnej”. Mówił o zagrożeniach wynikających ze złego zagospodarowania przestrzeni na osiedlach, a także o obawach mieszkańców Elbląga. Wśród nich znalazły się akty wandalizmu, spożywanie alkoholu, brak monitoringu. Następnie, za pomocą prezentacji multimedialnej, wyjaśnił korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.
       Kolejnym prelegentem była mgr inż. Agnieszka Szczepanik – architekt i nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, która wskazała na ważne aspekty związane z nowymi wytycznymi w zagospodarowywaniu wnętrz miejskich budowli i oczywiście ich wpływu na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
       Swoje wystąpienie miała także pani Ewa Smerża ze Spółdzielni Mieszkaniowej Sielanka w Elblągu. Omówiła praktyczne rozwiązania stosowane przez jej placówkę w zakresie kształtowania bezpiecznych przestrzeni.
       Całą debatę podsumował inspektor Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu. Podkreślił wagę tego typu inicjatyw i więzi społecznych, które tworzą się na gruncie lokalnym, determinację wszystkich podmiotów zaangażowanych w działania, a przede wszystkim ich skuteczność. Jak podkreślił komendant - wszystkie te działania zmierzają do poprawy bezpieczeństwa na elbląskich ulicach i osiedlach.
       W debacie uczestniczyli między innymi: Grażyna Kluge, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, Witold Chrzanowski, pełnomocnik wojewody warmińsko – mazurskiego, Małgorzata Adamowicz, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele elbląskiego ratusza, przedstawiciele PWSZ w Elblągu, szkół, spółdzielni mieszkaniowych, a także ci wszyscy, którzy są żywo zainteresowani otaczającą ich rzeczywistością przestrzenną, a także kształtowaniem jej pod kątem bezpieczeństwa.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama