Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Adrian Zandberg odwiedził Elbląg

 
Elbląg, Adrian Zandberg odwiedził Elbląg Na zaproszenie lokalnych struktur partii Razem Elbląg odwiedził lider Adrian Zandberg (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Przekonać społeczeństwo, że polityczny wybór nie musi ograniczać się do głosowania na „neoliberałów lub zamordystów”, że mieszkańcy małych miejscowości nie muszą „stać na peronie i patrzeć, jak pociąg szybkiego wzrostu gospodarczego odjeżdża” - tak cele swojej podróży określił Adrian Zandberg, lider partii Razem, który dziś (10 czerwca) w Elblągu zakończył swój rajd po Warmii i Mazurach.

W wyborach parlamentarnych w 2015 Partia Razem po raz pierwszy wystawiła swoich kandydatów. Do Sejmu nie weszła, zdobywając 3,62 proc. głosów. Jednak broni nie składa i buduje kapitał polityczny. Lider Razem, Adrian Zandberg odwiedza miasta powiatowe, a dziś (10 czerwca) w Elblągu zakończył swój rajd po Warmii i Mazurach.
     - Po pierwsze, diagnozujemy problemy, a po drugie szukamy pomysłów na zniwelowanie podziałów na: z jednej strony wielkie metropolie, a z drugiej Polskę „poza”, która stoi na peronie i patrzy, jak pociąg szybkiego wzrostu gospodarczego odjeżdża – mówił Adrian Zandberg na spotkaniu z dziennikarzami.
     Nie ukrywał, że chce przekonywać społeczeństwo, a szczególnie tych, którzy do urn wyborczych chodzą niechętnie, do spojrzenia na Razem.
     - Jesteśmy przekonani o tym, że bardzo wielu Polaków ma dosyć obłędnego wyboru: jeżeli chcemy mieć demokrację i praworządność mamy głosować na liberałów, którzy chcą zmniejszać bezpieczeństwo socjalne i redukować usługi publiczne, a jeśli ktoś chce polityki socjalnej, polityki większej odpowiedzialności to ma w ofercie skrajnych konserwatystów, wrogów praw kobiet, ludzi, którym przeszkadzają prawa mniejszości – głosił lider i wskazywał rozwiązanie: - Nie jesteśmy skazani na ten wybór neoliberałów lub zamordystów. Istnieje trzecia możliwość, konsekwentnie socjalna i demokratyczna, która ma szansę w następnych wyborach zawalczyć o władzę.
     Adrian Zandberg podkreślał, że ważne jest odbudowanie wiary społeczeństwa w politykę.
     - Zwykli ludzie uważają, że polityka nie jest dla nich, a efekt? - pytał. - Mamy politykę, która jest słaba intelektualnie, która jest często niezbyt uczciwa, uwikłana w gry interesów z dużym biznesem. Politykę, która nie jest pod społeczną kontrolą, a ta jest możliwa wtedy, gdy ludzie się w nią angażują - przekonywał.
     Podczas dzisiejszego spotkania poruszone zostały także tematy lokalne, m.in. dotyczące reaktywowania kolei nadzalewowej. Członkowie Razem uważają, że samorząd elbląski powinien partycypować w kosztach jej utrzymania, a to koszt ok. 40 tys. zł.  Chcieliby także publicznej debaty nad ustawą dekomunizacyjną i pomysłem zmiany nazw niektórych ulic w mieście. - Zmiany niosą za sobą koszta, na które zostaną narażeni mieszkańcy; często są to duże kwoty pieniędzy związane z wymianą dokumentów. A czy naprawdę zmiany wymagają takie nazwy, jak: Obrońców Pokoju, Armii Ludowej czy Diaczenki - zastanawiał się przedstawiciel partii Razem w Elblągu. - Ustawa ustawą, ale od samorządu oczekujemy zdrowego rozsądku.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • 0,1 % poparcia wsród znajomych z klasy i rodziny. Byś sie bardziej nadawał do Unii Wolnosci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 7
  (2016-06-10)
 • Wśród znajomych z klasy ... i wszystko jasne :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 6
  teor(2016-06-11)
 • Pan Adrian PiS wypromował. Może nieumyślnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 5
  zgadula(2016-06-11)
 • Sraty pierdaty. .. Precz z komuną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  (2016-06-11)
 • Człowieku z czego żyjesz, bo z jeżdżenia po miastach i wioskach i opowiadaniu o swojej wizji to żart.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 4
  Hugo2132(2016-06-11)
 • @Hugo2132 - Od czegoś trzeba zacząć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  (2016-06-11)
 • Żyd, lewak. .. .. śmierdzi czosnkiem!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 10
  WON!!!(2016-06-11)
 • ten młody, błyskotliwy i merytoryczny polityk jest wykładowcą- na pewno ma z czego "żyć".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 10
  (2016-06-11)
 • zmiana dokumentów? no właśnie, no bo gdyby tego Pana ktos kiedys nazwał Rudy -Ruj to ten Pan nie chciałby mieć swojego normalnego nazwiska bo mu szkoda byłoby kasy na zmiane dowodu osobistego? Panie kochany Pan jesteś kompletnie porąbany, bierz Pan tych swoich nachodzców i spier. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 5
  niedoszływyborca(2016-06-11)
 • niedoszływyborco, wiesz Ty chociaż o co Ci chodzi? Nie pisz po pijanemu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 11
  Ullla(2016-06-11)
 • Ludzie, czy wy nie przeczytaliście ani linijki. Won trolle i hejty do dziury, z której wypełzliście. To jest miejsce na dyskusje, a wy nie wiecie co to jest. Umiecie tylko obrażać anonimowi bohaterzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 11
  (2016-06-11)
 • Przypominamy, że podczas dyskusji - oprócz innych ważnych, lokalnych tematów jak choćby kwestia zatrudnienia pielęgniarek w momencie łączenia się elbląskich szpitali - został także poruszony temat wyrzucania publicznego grosza na chybione i mało rozumowe projekty w rodzaju ustanowienia św. Mikołaja jako patrona dla miasta, które bez poświęconych patronów obywało się do tej pory przez niemal osiem wieków. W czym gorszy jest Kazimierz IV Jagiellończyk, król walczący z wielką magnaterią, wspierający średnią i drobną szlachtę w Rzplitej oraz powstrzymujący zakusy kleru wobec świeckiej władzy, od pół-mitycznego św. Mikołaja, patrona cudaków, tego się od rajców miejskich nie dowiedzieliśmy, ale pytać na pewno będziemy:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 5
  RazemElbląg(2016-06-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW START
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)