Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja Bus-Truck

 
Elbląg, Akcja Bus-Truck
fot. (arch. portEl.pl)
Rek

Aż 26 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 24 mandaty - to efekt wczorajszych działań elbląskich policjantów ruchu drogowego, którzy wczoraj kontrolowali głównie pojazdy ciężarowe i autobusy.

Wczoraj (4 grudnia) elbląscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej na terenie całego naszego powiatu prowadzili akcję pod nazwą „Truck – Bus”, czyli wzmożoną kontrolę pojazdów ciężarowych i autokarów.
     Funkcjonariusze przez cały dzień sprawdzali stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania oraz inne dokumenty. W efekcie prowadzonej akcji skontrolowane zostały 123 pojazdy w tym 70 pojazdów ciężarowych i 4 autobusy. Stróże prawa nałożyli łącznie 24 mandaty karne za popełnione wykroczenia i 7 osób pouczyli. Kierowcy karani byli przede wszystkim za jazdę z nadmierną prędkością. Policjanci ujawnili także naruszenia w zakresie korzystania z tachografu i przeładowania ciężarówek. Podczas akcji policjanci zatrzymali aż 26 dowodów rejestracyjnych, między innymi za brak aktualnych badań technicznych oraz zły stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusze wyeliminowali z dalszego ruchu aż 11 środków lokomocji.
     Jednym z nich był ford transit, którego policjanci zatrzymali na ul. Pasłęckiej. Kierowca poruszał się tym pojazdem bez badań technicznych, bez ubezpieczenia OC, które opiewało do lutego bieżącego roku oraz bez dowodu rejestracyjnego, który jak by tego było mało został już wcześniej zabrany przez drogówkę za usterki związane z pracą hamulców. Jak się okazało kierowca nie usunął tych usterek i nadal poruszał się tym pojazdem. Dodatkowo policjanci ujawnili jeszcze wiele innych braków w transicie. W związku z tak rażącym naruszeniem przepisów drogowych, samochód na koszt właściciela został odholowany na parking, a kierujący został ukarany mandatem karnym.
     
     Policyjne akcje typu „Truck - Bus“ są niezwykle potrzebne i ważne. Transport drogowy niesie ze sobą szereg zagrożeń w ruchu drogowym, takich jak na przykład: zmęczenie kierowców związane z nieprzestrzeganiem czasowych norm pracy, przeciążenie pojazdów, zły stan techniczny, nieprawidłowości w dokumentacji itp.
     Prowadzone działania nie są pierwszymi ani ostatnimi na terenie powiatu elbląskiego. W przyszłości są planowane podobne akcje ukierunkowane na tę grupę kierujących.
     
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III