Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja Lodowa na Wiśle

 
Elbląg, Akcja Lodowa na Wiśle
Przed rokiem...

Przygotowania zakończone. W poniedziałek 16 grudnia sześć lodołamaczy przygotowanych do prowadzenia akcji lodowej na Wiśle zostanie podstawionych do miejsc stacjonowania w Sobieszewie i Przegalinie.

Trzy z nich znajdą się przy nabrzeżu w Sobieszewie – są to lodołamacze będące własnością Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Kolejne trzy znajdą się na dolnym stanowisku śluzy w Przegalinie, te lodołamacze są własnością zewnętrznego armatora wyłonionego w drodze przetargu.
     W początkowej fazie akcji lodołamacze pozostają w tzw. stanie rezerwy. Oznacza to, że jednostki mające pieczę nad tym odcinkiem rzeki są utrzymywane w pełnej sprawności technicznej i gotowości do przejścia w stan pogotowia lub pracy w ciągu 24 godzin od chwili otrzymania stosownego polecenia.
     Rozstawienie lodołamaczy w tych miejscach nie jest przypadkowe. Lodołamacze stacjonujące w Sobieszewie na wypadek potrzeby prowadzenia akcji na zalodzonej Wiśle rozpoczynają kruszenie lodu od jej ujścia, do którego docierają poprzez Martwą Wisłę i Zatokę Gdańską. Pozostałe lodołamacze dołączają do nich w Przegalinie i dalej prowadzą wspólną akcję lodołamania, kierując się w górę rzeki.

 

Jednostki przystąpią do działań na polecenie dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który podejmuje decyzję na podstawie m.in. analiz stanu zlodzenia ujściowego odcinka Wisły, sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej i stanów wód. W ramach Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej działa Biuro Akcji Lodowej, kierujące akcją i pozostające w stałym kontakcie z Centrami Zarządzania Kryzysowego w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim. Akcja lodowa na Dolnej Wiśle jest skoordynowana z podobnymi działaniami na zbiorniku Włocławek.
     Zakończenie Akcji Lodowej przewidziane jest na 15 marca 2014 r.
     
     Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku jest organem administracji rządowej powołanym do zarządzania wodami na obszarze nadzorowanych zlewni dla zapewnienia wody pitnej, wody dla przemysłu, żeglugi i energetyki, ochrony wód przed zanieczyszczeniem, ochrony przed powodzią i suszą oraz administrowania rzekami i kanałami w imieniu Skarbu Państwa.
     

Bogusław Pinkiewicz, rzecznik RZGWj w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do biura
Fototapety z Londynem
Naklejki na meble
Fototapety do łazienki