Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kawałek Elbląga w Warszawie Kawałek Elbląga w Warszawie

Akcja Zima pełną parą

 
Elbląg, Akcja Zima pełną parą fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Rek

Koniec tygodnia okazał się wyjątkowo pracowity dla tych, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie dróg w sezonie zimowym. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów i Sita Północ w Gdańsku na bieżąco monitorują sytuację i reagują.

Do obowiązków przedsiębiorstw należy m.in. utrzymanie całodobowego dyżuru zimowego, zapobieganie i zwalczanie ślizgawicy i gołoledzi, zgarnianie śniegu i błota pośniegowego, posypywanie piaskiem i środkami uszorstniającymi nawierzchnię jezdni i chodników, wywóz nadmiernej ilości śniegu oraz pozimowe podczyszczanie jezdni i chodników planowane na marzec i kwiecień.
     Wykonawca zobowiązany jest do odśnieżenia jezdni zaliczonych do pierwszej kolejności w czasie do trzech godzin od momentu ustania opadów śniegu i dwóch godzin od stwierdzenia wystąpienia zjawisk atmosferycznych powodujących śliskość tj. lodowica, gołoledź. Czas odśnieżania jezdni zaliczonych do drugiej kolejności odśnieżania i likwidacji śliskości zimowej nie może przekraczać sześciu godzin od ustania opadów śniegu lub wystąpienia zjawisk atmosferycznych powodujących śliskość. Jezdnie zaliczone do trzeciej kolejności odśnieżania odśnieżane będą interwencyjnie w przypadku zaistnienia potrzeby. Natomiast czas odśnieżania i likwidowania śliskości na chodnikach zaliczonych do pierwszej kolejności nie może przekroczyć trzech godzin od chwili ustania opadów śniegu lub wystąpienia zjawisk atmosferycznych: gołoledzi, ślizgawicy, lodowicy, śliskości śniegowej i pośniegowej. Chodniki zaliczone do drugiej kolejności odśnieżania mają być odśnieżone w czasie sześciu godzin od chwili ustania opadów śniegu. Zimowym utrzymaniem objęto również 281 przystanków komunikacji zbiorowej (tramwajowe i autobusowe).
     Wszystkie pojazdy odśnieżające jezdnie i chodniki posiadają oznakowanie zgodne z wzorem przedstawionym na grafice.

 


     
     Podczas obecnie trwającego sezonu zimowego przedsiębiorstwa utrzymują dyżur całodobowy w zakresie zimowego utrzymania dróg oraz punkt informacyjno-dyspozycyjny, który jest zlokalizowany w Elblągu przy ul. Orlej 2, czynny całą dobę.
     
     Mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje w zakresie zimowego utrzymania dróg pod nr telefonu:
• tel. kom. 882-128-656
• tel. stacjonarny - 55 232 42 57 w. 47/w.39
     
     Informujemy, że na terenie Elbląga nie tylko DZD prowadzi „akcję zima”. Prowadzą ją również właściciele, użytkownicy wieczyści i zarządcy nieruchomości tj. m.in. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.
     Za egzekwowanie obowiązków zimowego utrzymania przez wszystkich właścicieli nieruchomości odpowiedzialna jest Straż Miejska w Elblągu.
     Straż Miejska przyjmuje również interwencje dotyczące nie wywiązywania się właścicieli nieruchomości z obowiązków w zakresie zimowego utrzymania nieruchomości i będzie prowadzić postępowania wyjaśniające.
     
     Przypominamy:
Za uprzątnięcie błota, piachu, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomości niezależnie, czy jest to nieruchomość gruntowa czy budynek, odpowiadają właściciele tych nieruchomości (tj. właściciele, współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, osoby sprawujące zarząd nieruchomością wspólną oraz inne podmioty władające nieruchomością). Obowiązek taki na właścicieli nakłada ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
     Nawet w przypadku gdy przedsiębiorstwa udrażniają i częściowo odśnieżają chodniki (zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych) nie zwalnia to właścicieli z obowiązku systematycznego odśnieżania i usuwania śliskości.
     
     Uwagi w powyższych sprawach prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej pod numerem telefonu: 55 239 30 34
     
     Mieszkańcy mogą również kontaktować się z osobą sprawującą nadzór i kontrolę ze strony Miasta nad przebiegiem „akcji zima” na drogach i zgłaszać swoje uwagi oraz wnioski w zakresie zimowego utrzymania dróg pod numerami telefonu:
     w godzinach pracy Urzędu: (55) 239 32 95
     po godzinach pracy Urzędu: (55) 239 30 40

Departament Zarząd Dróg UM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Obwodnica czarna miasto prawie mniej gazu i jedziemy a ci co narzekają na drogowców MPO niech pojadą do innych miast dla mnie MPO jest super mam porównanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  DETRO45(2017-01-05)
 • pieprzycie głupoty jak Ci z PO! artukuł oderwany od rzeczywistości. uwierzyłbym wam wtedy gdybym dziś nie wychodził z domu. Służby totalnie poległy. Oni chyba mysleli że juz zima nie nadejdzie sprzet spakowany, pługi od samochodów odkrecone, piasek rozsypany po elblaskich placach zabaw. w miescie panuje totalny burdel. a jeszcze mnie beda pouczac ze przed swoja posesja to mam czym predzej odsniezac i sypac bo jak nie to jeszcze przyjada i wlepia mi mandat? na co ida moje podatki k¤#¤u#rwa wasya ma_!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 8
  yataman(2017-01-05)
 • A na chodnikach piachu brak, niech tylko się trochę stopi śnieg to nogi połamane będą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2017-01-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
Szkło ozdobne 4
Promocja RATY 0%