Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Country w tańcu Country w tańcu

Apel wojewody w związku z mrozami

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski wystosował apel do prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów województwa o większą troskę o osoby bezdomne, starsze, niepełnosprawne i samotne:

„W związku z utrzymującymi się ekstremalnymi warunkami pogodowymi stwarzającymi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia, zwracam się do Państwa w sprawie zintensyfikowania działań podejmowanych wobec osób bezdomnych, starszych, niepełnosprawnych i samotnych. W tym trudnym okresie konieczna jest wzmożona aktywność publicznych służb pomocowych oraz monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych (dworce, działki, parki i in.). W okresie zimowym zagrożenie życia może nastąpić już po kilku godzinach oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych, dlatego tak niezwykle ważne jest szybkie reagowanie.
     Proszę o dalsze prowadzenie akcji informacyjnych, w ramach których upowszechnia się dane adresowe placówek wspierających osoby bezdomne i ubogie w zakresie zapewnienia schronienia, gorącego posiłku, pomocy rzeczowej. Proszę o dalszą współpracę z lokalnymi mediami w celu zwiększenia stopnia wrażliwości społecznej na sytuację osób bezdomnych. Zwracanie uwagi na osoby bezdomne przebywające na klatkach schodowych, dworcach, ogródkach działkowych oraz przekazywanie o nich informacji odpowiednim służbom pozwoli na szybkie podjęcie działań pomocowych.
     Pragnę przypomnieć Państwu, iż organizacje pozarządowe działające na terenie naszego województwa dysponują szeroką bazą placówek pomocowych oraz środkami umożliwiającymi ochronę osób i rodzin pozbawionych dostatecznego zabezpieczenia na okres zimy. Aktualna lista schronisk, noclegowni, stołówek, punktów wydawania posiłków i pomocy doraźnej dostępna jest nadal na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego pod adresem: www.bip.uw.olsztyn.pl . Wykazem tych placówek powinni dysponować funkcjonariusze policji, straży miejskiej, pogotowia ratunkowego, by udzielić potrzebującym niezbędnych informacji o możliwości uzyskania schronienia, odzieży, ciepłego posiłku. Informacja taka powinna być ponadto upowszechniona w miejscach publicznie dostępnych. Przypominam, iż dostępna jest bezpłatna infolinia dla osób potrzebujących pomocy: 0 800 165 320.
     Pora zimowa jest trudnym okresem także dla osób starszych, niepełnosprawnych, niezaradnych, wielodzietnych rodzin. Niezbędne jest zatem częstsze wizytowanie ww. osób oraz zabezpieczenie dla nich niezbędnego opału, ciepłego posiłku, odzieży oraz ewentualnie zwiększenie rozmiaru usług opiekuńczych.
     Jestem przekonany, że dzięki Państwa wrażliwości i trosce o tych, którzy nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu zimowego, uda się zapobiec wielu ludzkim dramatom.”

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK meble biurowe
AMK Kuchnia 12
!!!PROMOCJA6!!!