UWAGA!

Artystyczne dusze z Gronowa Górnego

 Elbląg, Artystyczne dusze z Gronowa Górnego
(fot. Anna Dembińska)

Po czterech latach ciężkiej nauki dziś w Galerii EL uczniowie gronowskiego Liceum Plastycznego pokazali, na co ich stać. Większość abiturientów wybiera się na studia, doskonalić „artystyczne dusze, z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że jeszcze o „gronowiakach” usłyszymy. I nie będzie to szept. Zobacz fotoreportaż.

Liceum Plastyczne to nie jest zwykła szkoła średnia. Uczniowie gronowskiej szkoły oprócz nauki przedmiotów takich jak w innych liceach uczą się wyrażać swoje artystyczne pasje. Dziś w elbląskiej Galerii EL zaprezentowali, czego nauczyli się podczas tych kilku lat ciężkiej momentami nauki.
      Wśród wystawionych prac mogliśmy zobaczyć m.in. autorskie opracowania talii kart do gry (Julianna Gawron), plakaty do filmów Andrzeja Wajdy (Magdalena Sadowa) i Quentina Tarantino (Bartosz Alchimowicz) czy ilustracje postaci do gry komputerowej (Małgorzata Szopa). - Moja praca to była autorska książka. Nazwałam ją „New Tendency”, czyli moje własne spojrzenie na temat designu. Były tam tematy związane z designem, różne hasła z tym związane. Wszystko wsparte moja autorską fotografią – mówiła Wiktoria Zientkiewicz, jedna z tegorocznych abiturientek „Plastyka”.
      Artystyczną książkę stworzyła też Karolina Zabaryłło. - Tematem była natura w odniesieniu do kobiety. Zawarłam tam zrastrowane fotografie oraz autorskie teksty. Inspiracją była moja praca z trzeciej klasy przedstawiająca naturalną kobietę bez makijażu z odkrytymi ramionami – zdradziła Karolina Zabaryłło.
      Dzisiejsza uroczystość w Galerii EL kończy pewien etap w życiu młodych artystów - okres kształtowania swojej artystycznej wrażliwości... Prace dyplomowe pokazały charakter i zainteresowania młodych artystów. Teraz ruszą w świat, co oczywiście nie oznacza, że gronowskich artystach jeszcze nie usłyszymy. - Wybieram się na filmówkę albo na fotografię – zdradza Karolina Zabaryłło.
      - Głównym celem jest Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Planuję złożyć papiery na dwa kierunki: wzornictwo przemysłowe i projektowanie graficzne. Chcę się związać z projektowaniem, nie nastawiam się na taką pracę stricte twórczą, a bardziej na pracę z klientem – mówiła Wiktoria Zientkiewicz.
      Uczniowie Liceum Plastycznego wybierają nie tylko uczelnie artystyczne. - Nasi absolwenci wybierają kierunki humanistyczne, śmiało decydują się na kierunki techniczne, podejmują pracę w branży reklamowej, mediach, zakładają własną działalność gospodarczą i wykonują wolny zawód plastyka – Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego opisywała drogi kariery swoich wychowanków.
      Zanim jednak „plastycy” opuszczą mury swojej szkoły, czeka ich jak dotychczas najważniejszy egzamin – matura. Patrząc jednak po wynikach egzaminów maturalnych z lat ubiegłych mogą być chyba spokojni o wyniki.

Sebastian Malicki

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W koledżu najlepiej haha
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    7
    Hahahihi(2017-04-28)
  • i, jak co roku kolejna grupa inteligentnej i zdolnej mlodzieży opuszcza nasze smutne prowincjonalnie, niedokończone miasto niewykorzystanych szans. Szkoda, ale liczba mieszkańców Elbląga nie maleje, bo przyjeżdzaja nowi, głównie z nebraski i obcokrajowcy. .
  • Powodzenia młodym ludziom z pasją. .. .no i szerokiej drogi w karierach nie tylko artystycznych!
  • ta znam te tak zwane dusze artystyczne niektóre to niezłe narcyzy i mają ostro nierówno pod sufitem! życie i tak ich zweryfikuje :)
Reklama