Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Austriacy w Elblągu

W Elblągu gościła 40-osobowa delegacja burmistrzów i wójtów z Austrii. Przedstawiciele samorządów z tego kraju wizytują państwa Europy Środkowej chcące wejść do Unii Europejskiej. W Elblągu delegacja była po raz pierwszy w 1999 roku.

Goście chcieli naocznie przekonać się, w jakim kierunku przebiegają zmiany w krajach kandydujących do Unii.
     - Mieszkańcy Austrii obawiają się nieco wejścia nowych państw do Unii - stwierdziła żona wiceprezydenta Innsbrucku, Maryla Sprenger. - Nie wiedzą, jaki poziom te państwa reprezentują. Stąd też i wizyta burmistrzów.
     - Przedstawiciele władzy lokalnej cieszą się w Austrii społecznym zaufaniem, więc po powrocie będą mogli opowiedzieć mieszkańcom, co widzieli i jakie są ich wrażenia. Wiedza, jaką zdobędą burmistrzowie podczas takich wizyt, jak ta w Elblągu, powinna zmienić nieco pogląd mieszkańców na tę kwestię - podkreśliła Maryla Sprenger.
     A czy zmieni opinię o nas?
     - Już podczas poprzedniej wizyty podkreślaliśmy, że zmienia się na lepsze - stwierdziła.
     Maryla Sprenger oceniła, że Elbląg po trzech latach znacznie się zmienił.
     - Teraz wysiadłam z autobusu i powiedziałam: Elbląg jest ładniejszy! Stanęliśmy koło Katedry św. Mikołaja. Uliczki Starówki są już "skompletowane". Przedtem widzieliśmy rusztowania i trwały prace remontowe.
     Jak dodała, podoba się jej, że w mieście czynione są starania, by odtworzyć dawną, historyczną atmosferę miasta.
     - Takie działania dają miastu duszę - powiedziała.
     Austriacy zwiedzili elbląską starówkę i muzeum. Z Elbląga pojechali do Gdańska.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW BIZNES