Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bądź szybki jak PIT i rozlicz się z fiskusem

Elbląg, Bądź szybki jak PIT i rozlicz się z fiskusem
Na rozliczenie się z fiskusem zostały już tylko 3 tygodnie

Na złożenie rocznego zeznania podatkowego zostały już tylko 3 tygodnie, a do tej pory dopiero około 65 procent podatników wypełniło swój obowiązek.

W Urzędzie Skarbowym w Elblągu podatnicy złożyli do tej pory około 46 tys. zeznań PIT-37, PIT-36 i PIT-36L. Porównując tę liczbę, z liczbą ponad 72 tys. tychże zeznań, które w ubiegłym roku wpłynęły do urzędu podczas całej akcji, wyraźnie widać, że jeszcze ponad 20 tys. zeznań może się spodziewać elbląska skarbówka.
     - Ze złożeniem zeznania nie warto czekać do ostatniej chwili – przekonuje Aneta Szyc, rzecznik prasowy Urzędu Skarbowego w Elblągu. - Obecnie w urzędzie nie ma długich kolejek. Zeznanie można złożyć osobiście w siedzibie, gdzie pracownik urzędu od razu przy wprowadzeniu zeznania do systemu sprawdzi jego poprawność. Swoje rozliczenie roczne można również przesłać za pośrednictwem poczty lub drogą elektroniczną na adres Urzędu Skarbowego. Przypominamy także, że ci, którzy w wyniku rozliczenia będą musieli dopłacić także mogą zeznanie złożyć już dziś, a należną dopłatę mogą uregulować w terminie do 30 kwietnia 2009 r.
     A co grozi za złożenie PIT po terminie?
     - Niezłożenie deklaracji podatkowych w wyznaczonych ustawowo terminach może skutkować karą grzywny – ostrzega Aneta Szyc. - Zgodnie z art. 56 par. 4 kodeksu karnego skarbowego podatnik, który nie składa w terminie organowi podatkowemu deklaracji, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe. Kara grzywny, w zależności od sytuacji majątkowej podatnika, może kształtować się w granicach od kilku do kilkuset złotych, przy czym minimalna kwota to 1/10 wysokości minimalnego wynagrodzenia, obecnie 127,60 zł.
     Elbląska skarbówka zachęca aby rozliczenia roczne złożyć w terminie, czyli do 30 kwietnia. W dniach od 27 do 30 kwietnia wydłużone zostaną godziny pracy w urzędzie do godz. 18. Ponadto rozliczenie roczne będzie można złożyć również w
     Dniu Otwartym Urzędu w sobotę 25 kwietnia w godzinach od 9 do 13.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA