Czwartek 18-04-2019, imieniny Apoloniusza, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Balbuza popiera Gelert

 
Elbląg, Balbuza popiera Gelert
Cezary Balbuza zadeklarował dziś, że swój głos odda na Elżbietę Gelert (fot. WS)

Cezary Balbuza, który w wyborach przedterminowych był kandydatem na prezydenta popieranym przez Elbląski Komitet Obywatelski, w drugiej turze poprze Elżbietę Gelert. Twierdzi, że do takiej decyzji przekonało go otwarcie kandydatki PO na trzeci sektor, jej doświadczenie menadżerskie, sukcesy w pracy zawodowej, a także przynależność partyjna, która – według Balbuzy - może owocować wsparciem finansowym władz centralnych i wojewódzkich jej decyzji inwestycyjnych.

To pierwszy kandydat na prezydenta Elbląga, który „wypadł” z gry po pierwszej turze wyborów, ale oficjalnie zadeklarował poparcie dla jednego z kandydatów, którzy w grze pozostali.
     - Przeprowadziliśmy kilkugodzinną, konstruktywną rozmowę, podczas której okazało się, że nasze programy są dość zbieżne. Nie ukrywam, że przekonało mnie nowatorskie podejście pani Elżbiety Gelert do trzeciego sektora, który pośrednio reprezentuję – mówił dziś (2 lipca) Cezary Balbuza. - Zadeklarowała, że w razie objęcia prezydentury, będzie otwarta na organizacje pozarządowe, ale i na te ugrupowania polityczne, które nie mają swojej reprezentacji w Radzie Miejskiej. Potraktowałem tę deklarację bardzo poważnie, bo pani Elżbieta wzbudza moje zaufanie - zaznaczył. - Mówię wprost – udzielam poparcia, ja oddam swój głos na Elżbietę Gelert i będę zachęcał do tego wszystkich niezdecydowanych.
     W pierwszej turze wyborów prezydenckich Cezary Balbuza, startując z ramienia EKO, zdobył 1 098 głosów (3.09 proc.). Czy decyzja poparcia Elżbiety Gelert jest także deklaracją ze strony Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego?
     - Moja decyzja była konsultowana z EKO i EKO dało mi wolną rękę – stwierdził. - Zastanawiając się nad wyborem, starałem się odrzucić animozje, sympatie, antypatie między PiS i PO – przekonywał Balbuza podczas spotkania z dziennikarzami. - To są wybory samorządowe, decydujemy o władzy Elbląga, co prawda jest to władza przekazana na rok z kawałkiem, ale to będzie bardzo trudny rok.
     Dalej mówił szczegółowo o argumentach, które przekonały go do oddania głosu na kandydatkę Platformy Obywatelskiej:
     - Patrząc na Jerzego Wilka i Elżbietę Gelert, porównując ich doświadczenie zawodowe, kwalifikacje i osiągnięcia, mamy z jednej strony panią Elżbietę, która jest wieloletnim dyrektorem szpitala wojewódzkiego i zarządza nim z sukcesami. Z drugiej strony, mamy pana Wilka, który co prawda też zarządza spółdzielnią Elsin, ale teraz właściwie jest jej likwidatorem. Nie oszukujmy się, Elbląg w tym trudnym roku nie potrzebuje sprawnego menadżera, a nie likwidatora – stwierdził Cezary Balbuza. – I zupełnie czysto elbląskie, egoistyczne podejście. Pani Elżbieta, jako reprezentant partii, która obecnie rządzi i w państwie, i w województwie, ma bezdyskusyjnie dużo większe możliwości do ściągania do Elbląga różnego rodzaju inwestorów i do wsparcia finansowego zarówno ze strony władz centralnych, jak i wojewódzkich inwestycji infrastrukturalnych przeprowadzanych i planowanych. A PiS ma nieciekawe doświadczenia i osiągnięcia w tych miejscowości, gdzie rządzi – kontynuował Balbuza. - Weźmy taki Radom, gdzie PiS rządzi drugą kadencję. Bezrobocie większe niż w Elblągu, inwestorów nie widać. Jeśli do tego dołożymy znaną antyrosyjską retorykę tej partii – kontynuował - to ciężko mówić o poważnym rozwoju współpracy z obwodem kaliningradzkim, a to jest nasz bliski sąsiad i sobie wiele po takiej współpracy obiecujemy.

  Cezary Balbuza o kandydatce Platformy: - Nasze programy są zbieżne
Cezary Balbuza o kandydatce Platformy: - Nasze programy są zbieżne

Elżbieta Gelert przyznaje, że takie rozmowy, jak z Cezarym Balbuzą prowadzi także z innymi kandydatami. Nie chce jednak mówić o ich efektach.
     - Wszyscy mówią jednym głosem: Idźmy na wybory – przyznała z uśmiechem kandydatka PO, - Żadnych konkretów na razie nie ma, cały czas rozmawiamy. I sama zachęca: - Idźcie na wybory, 7 lipca spotkamy się przy urnach.
     W przedwyborczym czasie planowane są debaty telewizyjne i radiowe, w których mają wziąć udział kandydaci na prezydenta Elbląga z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Dodatkowo na środę (3 lipca) Jerzy Wilk – jak deklarowała wczoraj jego rzeczniczka - zaprosił do Elbląskiego Stolika Konsultacji wszystkich kandydatów, którzy brali udział w wyborach na prezydenta, ale nie przeszli do II tury wyborów.
     - Jest nam przykro, że nie dostaliśmy zaproszenia na takie spotkanie - przyznała Elżbieta Gelert. - Z chęcią byśmy przyszli i podyskutowali z pozostałymi. Jak wszyscy to wszyscy.
     Elżbieta Gelert zapowiedziała, że na ostatniej prostej przed niedzielnymi wyborami do Elbląga ponownie przyjedzie premier Donald Tusk. W planie wizyty jest spotkanie z mieszkańcami.
     - Premier dał słowo mieszkańcom, że przyjedzie na tzw. debatę otwartą ponieważ były zastrzeżenia, że poprzednia wizyta była wizytą zamkniętą – mówiła Elżbieta Gelert. – Rozmowa z mieszkańcami ma odbyć się w piątek (5 lipca).

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Bardzo mądry człowiek! No cóż PIS odstraszy wszystkich inwestorów i zrobią pomnik "mgle" z portu elbląskiego nie zrobią nawet przystani kajakowej mrzonki i marzenia i pomachiwanie szabelki przed ruskimi. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 38
  NIE.dla.PIS(2013-07-02)
 • Mówiłem, że EKO, to przystawka Platformersów. Podobnie, jak kwaśne buraczki przy mdłych ziemniakach. Teraz będzie wstyd panie Czarku pokazać się na siłce, prawda ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 13
  (2013-07-02)
 • A to nie nowość, dlatego dostali, tyle ile dostali. Co innego Im pozostało tylko sie przymilać, a nóż z tego cos będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 10
  (2013-07-02)
 • Idąc tokiem rozumowania wypisujących tu bzdury gawiedzi mam rozumieć, że jeśli PIS kolaborował z Ruchem Palikota w Referendum to Wilk jest V kolumną Białkmowskiej i Kraśniańskiego może samego Palikota?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 11
  NIE.dla.PIS(2013-07-02)
 • Przestańcie w końcu pasożytować w tych waszych pseudofundacjach i stowarzyszeniach, które są wyłącznie po to, żeby parę najbardziej wtajemniczonych osób miało etat. Bo cały trud spada i tak na wolontariuszy. Ci ludzie poświęcają się po to, żeby taki Jachimowicz i inne darmozjady z EKO miały miejsce pracy. Takich przykładów jak casus Jakuba Ś. , który pieniądze z kierowanej przez siebie fundacji sprzeniewierzył na drogą, markową odzież, drogie restauracje, wycieczki zagraniczne itd. będzie niestety przybywać. Chcecie mieć etaty, proszę samemu zorganizować środki na działalność Waszych fundacji i stowarzyszeń. Przecież do cholery jesteście tak obrotni i gospodarni. Plujecie na Wilka, że bez środków z PFRON nie dałby sobie rady w Elsinie. A czy Wy dalibyście sobie radę bez środków, które otrzymujecie z budżetu miasta? Szybko spłynęlibyście do rynsztoka. Krew mnie zalewa jak słyszę i widzę takich cwaniaków w garniturach co to udają społeczników. I jeszcze do polityki się pchają. Przyjdzie taki czas, że ktoś z Wami zrobi porządek. Oj przyjdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 9
  SpongeBobKanciastoporty(2013-07-02)
 • I tyle było bezpartyjności :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 7
  ForumPolskichWieżowców(2013-07-02)
 • No to teraz będzie więcej zastępców niz przedtem, skąd tyle miejsc natrzaskać? i ile to będzie kosztowało, cho, cho.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 6
  (2013-07-02)
 • Zawsze mówiłam że EKO to lizusy PO, Tak jak poprzednio tak i teraz będą czekać na resztki rzucone z pańskiego stołu. Hahahaha- bezpartyjni- żałosne:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 9
  preczzPO(2013-07-02)
 • Jeżeli Wasze programy są podobne, to dlaczego człowieku nie dostałeś tyle głosów co pani Gelert, chyba coś w tym jest trzeba sobie zapracować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 8
  (2013-07-02)
 • Kompletnie Wam w tym EKO odbiło. Po tym jak Grupa Referendalna rozpoczęła zbieranie podpisów wydaliście oświadczenie, w którym stwierdziliście z grubsza, że nic takiego się nie stało, co mogłoby uzasadniać potrzebę zorganizowania referendum. Do samego referendum byliście tego zdania. Do samego końca liczyliście też, że referendum nie będzie wiążące ze względu na niską frekwencję. Po odwołaniu Nowaczyka nagle odwrót, wycofywanie się z wcześniejszych deklaracji. Teraz deklaracja poparcia dla Gelertowej, która choćby nie wiem ile oświadczeń wydała, nie przekona mnie że odcięła się od skompromitowanej i odwołanej sitwy. Większych obłudników jak EKO nie znajdziesz na tej naszej elbląskiej ziemi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 7
  Złapmniejeślipotrafisz(2013-07-02)
 • mądra decyzja głosuję na panią Gelert ma więcej możliwości!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 38
  (2013-07-02)
 • Do przewidzenia to było. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 7
  klemens00(2013-07-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA