Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie emisja i późniejsza spłata

 
Elbląg, Będzie emisja i późniejsza spłata Dzisiejsza sesja (24 września) Rady Miejskiej (fot. AD)
Rek

Wiadomo już, że podczas dzisiejszej (24 września) sesji Rady Miejskiej radni nie będą zajmować się połączeniem Centrum Sportowo Biznesowego z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Z kolei głosowanie nad emisją obligacji na 24 miliony złotych i późniejszą spłatą zobowiązań nie zostało przesunięte. 

O to, by nie głosować nad połączeniem CSB i MOSiR-u, apelował Janusz Hajdukowski, przewodniczący Komisji Gospodarki Miasta. Jak tłumaczył radny Prawa i Sprawiedliwości uchwała nie została należycie przygotowana, a radni mają zbyt mało informacji na ten temat.
     Później przyszedł czas na sprawę emisji obligacji. Proces ten w 2010 r. rozpoczął prezydent Henryk Słonina, kontynuował go Grzegorz Nowaczyk, a później Jerzy Wilk. Przez ostatnie cztery lata samorząd pozyskał od banków (to one kupowały obligacje) ponad 280 milionów złotych. Również i obecny prezydent, Witold Wróblewski, sięga po tę metodę – miasto wyemituje obligacje na kwotę 24 milionów złotych, które, według podjętej dzisiaj (24 września) uchwały, mają zostać wykupione za 12 i 13 lat, od daty emisji. Z kolei spłata poprzednich zobowiązań, która miałaby się rozpocząć już w przyszłym roku, została przesunięta o kolejne kilkanaście lat.

  W głosowaniu radnym towarzyszył chleb - podarunek od Marcina Ślęzaka, wójta gminy Gronowo Elbląskie (fot. AD) W głosowaniu radnym towarzyszył chleb - podarunek od Marcina Ślęzaka, wójta gminy Gronowo Elbląskie (fot. AD)

 Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 3 września, za tym, by takie rozwiązanie przyjąć było 10 radnych, natomiast 14 wstrzymało się od głosu. Uchwała była zgodna z prawem, ale bank, który będzie pożyczał pieniądze miastu uznał, że za tym rozwiązaniem musi być większość radnych. Stąd dzisiejsze (24 września) głosowanie. 
     Tym razem w głosowaniu nad pakietem uchwał w tej sprawie wzięło udział 19 radnych, z czego 11 było za ich przyjęciem, a 8 wstrzymało się od głosu. Tym samym uzyskano bezwzględną większość głosów.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Moim zdaniem ta jest nieważna ponieważ nie można dwa razy głosować w tej samej sprawie i tym samym Wojewoda powinien uznać nieważność. Nie może być tak że bank dyktuje warunki niezależnemu organowi w jaki sposób ma głosować. Jak można wywierać taki nacisk na osoby pełniące funkcje publicznie. Kto następny po banku będzie stawiał takie warunki w innych sprawach? To jest chore.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 6
  pold(2015-09-24)
 • No i dobrze, że nie będzie głosowania nad połączeniem MOSiR-u z CSB. Nie pomógł tu nawet "menedżer" z Ełku, nie znający realiów w środowisku sportowym w Elblągu. Panie Wróblewski to za co wypłacana jest pensja temu panu? Bo jak dotąd ani nie ma koncepcji w rozwoju sportu ani rozwoju turystyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 6
  cosik(2015-09-24)
 • wilk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 3
  (2015-09-24)
 • ale po co te obligacje, przecież taka dobra kondycja finansowa miasta jest. Czyż nie prawda panie prezydencie? To w końću kłamał ten dyrektor, który ponoć zwolnił się, czy nie. A działeczka dla byłego radnego to za darmo- stowarzyszenie dostać nie mogło, a tu proszę EUHE. Tak pan dba o interes PIsu, a nie o mieszkanców. Wstyd mi, za oddany na pana głos.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 3
  (2015-09-24)
 • Andrzej cosik daj spokój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  (2015-09-24)
 • pisanie, że uchwała z 3 września "była zgodna z prawem" jest błędem autora. .. proszę douczyć się. .. sztandarowa ustawa z 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym/ Dz. U. 2013 poz 594/ art 58 p. 1i2 mówi o większości przy głosowaniu nad "finansami". .. jeśli na 24 radnych 14 wstrzymuje się od głosu a 10 jest "za" TO UCHWAŁA zostaje ODRZUCONA i tak powinien ogłosić przewodniczący Rady. .. .reszta to farsa z niewiedzy albo specjalne przekręty. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  sks45(2015-09-24)
 • Wiesz co "cosik", na takich jak ty jest bardzo prosta metoda. Zaproponuję ją jutro Głowackiemu. Trzeba ciebie konkretnie obrazić, tak pojechać po tobie bez trzymanek po to, byś nie wytrzymał i sprawę zgłosił tam gdzie trzeba. Zapłaci się karę i oficjalnie przeprosi ale będzie już wiadomo jak wielkim fachowcem i cenzorem jesteś ty, jak wielkie umiejętności, zdolności i predyspozycje posiadasz. Sprawdzimy również jakie kończyłeś uczelnie, kursy, podyplomówki, no i rzecz jasna jakimi predyspozycjami menedżerskimi się legitymujesz. Mała podpowiedź. Zadzwoń jutro do prezydenta Ełku, jest człowiekiem otwartym albo do jego zastępcy. Zapytaj jakim menedżerem jest osoba, która spędza ci sen z powiek i poinformuj wszystkich proszę czego się dowiedziałeś. Czekamy na kolejne newsy. Poza tym, uwierz mi, że wcześniej niż myślisz przekonasz się, że facet ten ma jaja, honor i godność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 4
  Sewcio(2015-09-24)
 • Paweł to człowiek przez wielkie "C", człowiek honoru, i ktoś, komu bardzo zależy na sporcie. Zgadzam się, że to menadżer, a nie urzędas! U mnie ten pan zawsze będzie miał ogromny szacunek. Może ci na "górze" powinni uczyć się od takich ludzi jak pan Paweł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 3
  (2015-09-24)
 • Dyrektor kłamał mówiąc prawdę, dlatego "zrezygnował". Ale co tam, panowie WWWJ patrzą sobie w oczka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 2
  (2015-09-24)
 • Widać kto w tym bajzlu rozdaje karty. Szacun panie Jurku. ZIOMAL
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-09-25)
 • To jak to jest, czy można wymuszać głosy od radnych, było pierwsze głosowanie ważne, to co aż do skutku aż ktoś się złamie?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2015-09-25)
 • takich mamy radnych: dziś tak zagłosują, jutro inaczej. Więc ma sens powtarzanie głosowania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-09-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED