Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie jaśniej i bezpiecznej na elbląskich ulicach

W bieżącym roku konserwacją zostanie objętych 7424 punktów świetlnych w mieście. Dodatkowo wykonane zostaną roboty modernizacyjne oraz przebudowa oświetlenia niektórych ulic i palców zabaw w elbląskich parkach.

Zakres tegorocznych prac wynika między innymi ze zgłaszanych potrzeb mieszkańców, jak i z przeglądów stanu technicznego oświetlenia. W najbliższym czasie realizowane będą następujące zadania:
     - modernizacja oświetlenia Alei Grunwaldzkiej (na odcinku od zjazdu do E.Leclerc do ul. Rawskiej) polegająca na doświetleniu chodników 74 lampami LED.
     - oświetlenie ul. Witkiewicza (przy budynkach 1-13) poprzez podwieszenie oświetlenia na sieci energetycznej ENERGI (7 opraw)
     - przebudowa oświetlenia ul. Świerkowej w ramach projektu „Oświetlenie ul. Kajki i ulic przyległych” poprzez demontaż istniejącego oświetlenia i budowę nowego (8 słupów i opraw).
     - budowa oświetlenia ul. Fromborskiej od istniejącego oświetlenia do ul. Ogólnej (3 słupy i oprawy).
     - doświetlenie placów zabaw w Parku Kajki i Parku Modrzewie oraz dojścia do placu zabaw w Parku Modrzewie (łącznie 12 słupów i opraw)
     Ponadto w ramach konserwacji oświetlenia kontynuuje wymianę starych opraw oświetleniowych na nowe na wybranych ulicach.
     Łączna wartość zaplanowanych inwestycji wyniesie ponad 200 tys. złotych. Podjęte działania z pewnością przyczynią się nie tylko do poprawy parametrów oświetlenia w mieście, ale przede wszystkim do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców.
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • najwyższy czas oświetlić prawidłowo przejścia dla pieszych. Niech przykładem bedzie TRÓJMIASTO. najgorzej to jest po opadach deszczy i mokrej nawierzchni na wieu przejściach brak całkowity oświetlenia. LEPIEJ to wygląda na przejściach na naszych pobliskich wsiach jak w mieście -wsi Elbląg.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    mieszmiastawsi(2015-03-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w