Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Będzie konkurs na dyrektora elbląskiego teatru

 
Elbląg, Będzie konkurs na dyrektora elbląskiego teatru
Rek

Taką decyzję podjął dziś (25 listopada) zarząd województwa warmińsko-mazurskiego. - Podczas konsultacji w sprawie powołania dyrektora tego teatru bez konkursu pojawiły się rozbieżne stanowiska różnych zainteresowanych środowisk – mówi Anna Wasilewska z zarządu województwa. – Postanowiliśmy uwzględnić te opinie, stąd decyzja o ogłoszeniu konkursu.

Na początku października na stronie internetowej portalu e-teatr ukazał się anonimowy list, w którym autorzy zarzucili dyrektorowi elbląskiego teatru sytuacje, w których dochodziło do "mobbingu, nepotyzmu, zastraszania oraz psychicznego nękania pracowników teatru" i prosili o przeprowadzenie konkursu na to stanowisko (kadencja Mirosława Siedlera, dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu bowiem upływa z końcem grudnia br.). Z takim postawieniem sprawy nie zgodziło się 53 pracowników Teatru, którzy wystosowali kolejny list, w którym piszą, że za kadencji dyrektora Siedlera "Teatr rozkwitł, ugruntował swą pozycję na mapie kulturalnej kraju, zaistniał także w świadomości wielu europejczyków. Instytucja została oddłużona, pozyskujemy środki zewnętrzne, realizujemy projekty krajowe i unijne, wystawiamy spektakle uznawane za wydarzenia artystyczne. Działania firmowane przez dyrekcję są wynikiem wytężonej pracy wszystkich działów pracowniczych Teatru". Z tym z kolei nie zgodził się autor bądź autorzy kolejnego anonimowego listu, w którym piszą m.in., że „osoby, które nie chciały go podpisać zostały narażone na naciski i rozmowy z dyrekcją”. 
     - Podczas konsultacji w sprawie powołania dyrektora tego teatru bez konkursu pojawiły się rozbieżne stanowiska różnych zainteresowanych środowisk – mówi Anna Wasilewska z zarządu województwa. – Postanowiliśmy uwzględnić te opinie, stąd decyzja o ogłoszeniu konkursu.
     Konkurs ma charakter otwarty i może do niego przystąpić każdy, kto spełnia formalne kryteria wyboru określone przez jego organizatora, a więc między innymi posiada co najmniej pięcioletni staż pracy w instytucjach artystycznych i trzyletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych. Preferowani będą kandydaci z dobrą znajomością problematyki życia teatralnego i muzycznego, zasad gospodarki finansowej w instytucjach kultury i z ukończonymi podyplomowymi studiami z zarządzania lub ekonomii. Ogłoszenia o konkursie zostaną opublikowane w prasie regionalnej i ogólnopolskiej.
     Na zgłoszenia kandydatów samorząd województwa czeka do 7 stycznia, natomiast zakończenie procedury konkursowej planowane jest na luty przyszłego roku.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • oby tylko zgłosili się sensowni kandydaci czego szczerze życzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 7
  chcęteatru(2013-11-25)
 • yuuupi. .. tyle lat monopolizował i fosforyzował rektorów, ,, nie patrząc na inne osob, pracujące tam wiele lar. .ciekawe czy jak idejdzie z pacy to młode kokoszki nierozłączki pojdą z nim, czy go zostaiwia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 12
  (2013-11-25)
 • sukces tych którzy przeciwstawili się betonowi ////jest już kilka sukcesow w elbląskich placówkach może uda się i w teatrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 9
  inc(2013-11-25)
 • Niech to tylko będzie konkurs - taki rzeczywisty, a nie ustawka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 3
  (2013-11-25)
 • Patrzac na wymogi konkursowe rozumiem, że pan Siedler nie jest preferowanym kandydatem; ) Trzymam kciuki za rozsądek i brak kolesiostwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 6
  (2013-11-25)
 • skoro obecnemu dyrektorowi zarzuca się M, O. B, B. I, N. G sprawa powinna trafić do S; Ą, D, U mam nadzieję że NIE będzie mógł startować w KONKURSIE ponieważ ciążą na nim poważne O, S. K'A, R. Ż, E. N, I. A i to jest chyba JASNE !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 10
  (2013-11-25)
 • internet daje możliwość niby bezkarnego wypowiadania się na wszelakie tematy, ale uwaga, nikt w internecie nie jest anonimowy, IP komputera łatwo można zidentyfikować, więc szafujcie ostrożnie swoimi osądami, jeśli faktycznie w teatrze jest mobbing, czemu mobbingowani nie skorzystają z możliwości prawnych, tylko brną w obrażanie pisząc o betonie, kokoszkach itp!!! żenujące są te wpisy, żenujący ich język. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 14
  (2013-11-25)
 • internet nie daje możliwości bezkarnego wypowiadania się, o tym wiedzą wszyscy średnio inteligentni internauci, podobnie jak o identyfikacji IP. Za prelekcję więc dziekujemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 3
  betonikokoszka(2013-11-25)
 • a co ze Światowdem? Tam Czyżyk też dostał kolejny kontrakt z ręki???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 2
  (2013-11-25)
 • "Jednocześnie Wasilewska poinformowała PAP, że "wszystko wskazuje na to, że zarząd województwa przedłuży bez konkursu umowy dotychczasowym dyrektorom teatru w Olsztynie, biblioteki wojewódzkiej, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz elbląskiego Światowida" Żródło: PAP
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 8
  (2013-11-25)
 • Czas na szybkie zmiany. Dyrektor Światowida -wypad za obiecanie rozbudowy i nie dotrzymanie słowa. Dyrektor teatru Elbląskiego??? za brak herbu Elbląga przy napisie Teatr w Elblągu -gdy wchodzi się przy kontroli biletów. Jest tylko mazurska czarna wrona.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 7
  (2013-11-25)
 • Oby ktoś młody się zjawił na posadkę dyrektora! Co by ten teatr stanął na nogi, żeby się o nim mówiło a nie tylko Warszawka itd. !! życzę powodzenia!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 7
  (2013-11-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem