Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zapomniana Ogrodowa.... Zapomniana Ogrodowa....

Będzie proces wyborczy?

Elbląg, Będzie proces wyborczy? fot.arch.portEl

Ja nie pisałem żadnej prośby do pana przewodniczącego Napieralskiego, aby umożliwił mi kandydowanie z Sojuszu, ewentualnie poparcie Sojuszu, to jest nie prawda – mówi prezydent Henryk Słonina i zapowiada pozew do sądu przeciw Witoldowi Gintowt-Dziewałtowskiemu w trybie wyborczym. Kiedy zamierza złożyć pozew? – Może w piątek mi się uda złożyć.

Początek konfliktu opisaliśmy w tekście „Jak to z Napieralskim było?”.
     W czwartek (4 listopada), na konferencji prasowej Elbląskiego Dobrego Samorządu, z ramienia którego ubiega się o reelekcje, prezydent Henryk Słonina ustosunkował się do środowych wypowiedzi Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego.
– Ja nie pisałem żadnej prośby do pana przewodniczącego Napieralskiego, aby umożliwił mi kandydowanie z Sojuszu, ewentualnie poparcie Sojuszu, to jest nie prawda – powiedział prezydent Henryk Słonina (przypomnę tylko, że w wypowiedzi posła nie było mowy o prośbie pisemnej). – Będąc w Warszawie odbyłem krótką rozmowę z panem Napieralskim, ale nie dotyczyła tej sprawy, w ogóle na temat mojego kandydowania nie rozmawialiśmy, odnośnie Sojuszu. Natomiast powiedziałem panu Napieralskiemu, że jeżeli zdecyduję się kandydować, to na pewno nie będzie to z Sojuszu, to jest do sprawdzenia.
     Jeżeli do procesu dojdzie, przewodniczący SLD Grzegorz Napieralskie z pewnością będzie świadkiem w sprawie i chyba dopiero wówczas będzie można to sprawdzić.
– O szczegółach [rozmowy z Grzegorzem Napieralskim – PD] nie chciałbym mówić – kontynuował prezydent Słonina. – Przyjdzie czas. Tego, co mi przekazał pan Napieralski, bez uzgodnienia z nim nie mogę powtórzyć, dotyczyło to między innymi kandydowania pana posła Dziewałtowskiego. Poinformowałem również panu Napieralskiego i tego się nie wypieram, że jeżeli Lewica wystawi innego kandydata na prezydenta Elbląga, ja nie będę kandydował. Jeżeli wystawi Dziewałtowskiego, to będę kandydował z Dobrego Samorządu.
     Prezydent Słonina o swoim konkurencie: – Pracowałem z panem Dziewałtowskim i wiem, jak wyglądałaby praca pana Dziewałtowskiego. Byłem jego zastępcą i wiem, na czym koncentrował się Pan Prezydent.
     Pytanie dziennikarza: – To była prezydentura niekorzystna dla Elbląga? Tak to rozumieć?
     Henryk Słonina: – Tak i chcę powiedzieć, że po trzech latach został posłem i rzadko bywał w Elblągu, bo obowiązki poselskie były bardzo duże. [obecna ordynacja wyborcza zabrania łączenia funkcji posła z funkcją prezydenta miasta – PD].
     Pozew Henryka Słoniny ma dotyczyć jeszcze jednej wypowiedzi Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego: – Nieprawdą jest też, że Zarząd SLD wykluczył mnie z SLD, ponieważ nie płaciłem składek – twierdzi Henryk Słonina. – Przesłałem do Zarządu SLD pismo, w którym napisałem, że rezygnuję z członkowstwa, ponieważ mam całkiem inne poglądy na temat rozwoju miasta, niż pan Dziewałtowski.
     Czy prezydent Słonina złoży pozew, przekonamy się niebawem. Jeśli do procesu dojdzie, jeszcze przed wyborami dowiemy się, kto w tej sprawie mówi prawdę.
     

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC