Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie proces wyborczy?

Elbląg, Będzie proces wyborczy? fot.arch.portEl

Ja nie pisałem żadnej prośby do pana przewodniczącego Napieralskiego, aby umożliwił mi kandydowanie z Sojuszu, ewentualnie poparcie Sojuszu, to jest nie prawda – mówi prezydent Henryk Słonina i zapowiada pozew do sądu przeciw Witoldowi Gintowt-Dziewałtowskiemu w trybie wyborczym. Kiedy zamierza złożyć pozew? – Może w piątek mi się uda złożyć.

Początek konfliktu opisaliśmy w tekście „Jak to z Napieralskim było?”.
     W czwartek (4 listopada), na konferencji prasowej Elbląskiego Dobrego Samorządu, z ramienia którego ubiega się o reelekcje, prezydent Henryk Słonina ustosunkował się do środowych wypowiedzi Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego.
– Ja nie pisałem żadnej prośby do pana przewodniczącego Napieralskiego, aby umożliwił mi kandydowanie z Sojuszu, ewentualnie poparcie Sojuszu, to jest nie prawda – powiedział prezydent Henryk Słonina (przypomnę tylko, że w wypowiedzi posła nie było mowy o prośbie pisemnej). – Będąc w Warszawie odbyłem krótką rozmowę z panem Napieralskim, ale nie dotyczyła tej sprawy, w ogóle na temat mojego kandydowania nie rozmawialiśmy, odnośnie Sojuszu. Natomiast powiedziałem panu Napieralskiemu, że jeżeli zdecyduję się kandydować, to na pewno nie będzie to z Sojuszu, to jest do sprawdzenia.
     Jeżeli do procesu dojdzie, przewodniczący SLD Grzegorz Napieralskie z pewnością będzie świadkiem w sprawie i chyba dopiero wówczas będzie można to sprawdzić.
– O szczegółach [rozmowy z Grzegorzem Napieralskim – PD] nie chciałbym mówić – kontynuował prezydent Słonina. – Przyjdzie czas. Tego, co mi przekazał pan Napieralski, bez uzgodnienia z nim nie mogę powtórzyć, dotyczyło to między innymi kandydowania pana posła Dziewałtowskiego. Poinformowałem również panu Napieralskiego i tego się nie wypieram, że jeżeli Lewica wystawi innego kandydata na prezydenta Elbląga, ja nie będę kandydował. Jeżeli wystawi Dziewałtowskiego, to będę kandydował z Dobrego Samorządu.
     Prezydent Słonina o swoim konkurencie: – Pracowałem z panem Dziewałtowskim i wiem, jak wyglądałaby praca pana Dziewałtowskiego. Byłem jego zastępcą i wiem, na czym koncentrował się Pan Prezydent.
     Pytanie dziennikarza: – To była prezydentura niekorzystna dla Elbląga? Tak to rozumieć?
     Henryk Słonina: – Tak i chcę powiedzieć, że po trzech latach został posłem i rzadko bywał w Elblągu, bo obowiązki poselskie były bardzo duże. [obecna ordynacja wyborcza zabrania łączenia funkcji posła z funkcją prezydenta miasta – PD].
     Pozew Henryka Słoniny ma dotyczyć jeszcze jednej wypowiedzi Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego: – Nieprawdą jest też, że Zarząd SLD wykluczył mnie z SLD, ponieważ nie płaciłem składek – twierdzi Henryk Słonina. – Przesłałem do Zarządu SLD pismo, w którym napisałem, że rezygnuję z członkowstwa, ponieważ mam całkiem inne poglądy na temat rozwoju miasta, niż pan Dziewałtowski.
     Czy prezydent Słonina złoży pozew, przekonamy się niebawem. Jeśli do procesu dojdzie, jeszcze przed wyborami dowiemy się, kto w tej sprawie mówi prawdę.
     
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Ubezpieczenia OC i AC