Czwartek 18-04-2019, imieniny Apoloniusza, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezdomni w potrzebie

 
Elbląg, Bezdomni w potrzebie
Osoby bezdomne, szczególnie podczas zimowych mrozów, szukają schronienia m.in. w piwnicach (fot. arch. WS)

Osoby bezdomne, szczególnie w okresie zimowym potrzebują pomocy, dlatego Straż Miejska i Policja wspólnie z pracownikami socjalnymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, kontrolują miejsca przebywania i gromadzenia tych osób na terenie Elbląga.

Problematyką związaną z osobami bezdomnymi Straż Miejska, Policja i inne instytucje zajmują się przez cały rok. Jednak okres zimowy dla osób bezdomnych jest szczególnie trudny, gdyż stwarza duże zagrożenie utraty zdrowia i życia.
     Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu wraz ze Strażą Miejską i Policją corocznie ustalają harmonogram wyjazdów, w celu penetracji miejsc gromadzenia się osób bezdomnych. Zespoły wyjazdowe rozpoczynając od listopada do marca włącznie, kontrolują rejony naszego miasta, gdzie najczęściej można spotkać osoby bezdomne, potrzebujące schronienia na zimę oraz ciepłej odzieży i posiłku. W sytuacjach wyjątkowych – duże spadki temperatur – będą przeprowadzane wyjazdy dodatkowe.
     Osobom bezdomnym, w chwili kontroli proponowane jest przewiezienie do placówek, gdzie mogą uzyskać pomoc i nocleg, jednak najczęściej odmawiają one jakiejkolwiek pomocy i chcą same radzić sobie z własnymi problemami. Wówczas pozostaje tylko udzielenie im informacji o instytucjach pomocowych, miejscach noclegowych, jadłodajniach oraz punktach udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej.
     Biorąc pod uwagę zapobieganie wypadkom zamarznięć, niezbędne jest prowadzenie akcji informacyjnych, w ramach których upowszechni się i zwiększy stopień wrażliwości społecznej na sytuację osób potrzebujących.
     Aby zapewnić wszystkim osobom bezdomnym i potrzebującym możliwość szybkiego dostępu do informacji, gdzie mogą uzyskać pomoc; na terenie województwa warmińsko – mazurskiego funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych, pod numerem telefonu 800 165 320.
     Schronienie oraz pomoc w innej postaci, na terenie miasta Elbląga osoby bezdomne mogą znaleźć w niżej wymienionych placówkach:
     - Dom dla Bezdomnych ul. Nowodworska 49;
     - Pogotowie Socjalne ul. Królewiecka;
     - Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej – Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży ul. Nowodworska 49;
     - Polski Czerwony Krzyż Pl. Słowiański 13-14;
     - CARITAS Diecezji Elbląskiej ul. Zamkowa 17;
     - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Winna 9.
Karolina Wiercińska , rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Dobra byłaby tez informacja, co zrobić, jak się znajdzie, spotka takiego bezdomnego - bardziej znajdzie na klatce schodowej, w piwnicy itp. Gdy jest pijany (np. od denaturatu) i po prostu śpi. Z jednej strony nic złego nie robi, ale może - np. niechcący podpalić, nabrudzić (nie myślę o zwykłym zaśmieceniu) itp. Ja miałam problem co zrobić. Tyle się słyszy o nieuzasadnionych zgłoszeniach, a taki człowiek po prostu śpi. Zgłosiliśmy fakt na policję, nie zostało potraktowane jaki nieuzasadnione zgłoszenie. Cicho, kulturalnie. Ale żeby dotarła do nich pomoc - sami muszą jej chcieć. .. Pozdrawiam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    zElb(2014-01-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Clinex Dispersion Soft
Clinex Glass