Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezdomni żyją wśród nas, starajmy się pomagać

Elbląg, Bezdomni żyją wśród nas, starajmy się pomagać fot. nadesłana

Bezdomność to w dzisiejszych czasach problem, który dotyczy wszystkich krajów na świecie. Nie ma znaczenia czy są to państwa biedne, czy bogate. Bezdomni żyją wszędzie.

Pojęcie bezdomności odnosi się do osób całkowicie pozbawionych jakiegokolwiek schronienia. Dla tych ludzi mieszkaniami są dworce kolejowe, piwnice, klatki schodowe, śmietniki czy ogródki działkowe, które nie spełniają dostatecznych warunków mieszkalnych. Często również przebywają w przychodniach lekarskich czy hipermarketach, gdzie można zdobyć jakiekolwiek pieniądze czy zimą się ogrzać.
     Prawie o wszystkich przypadkach przebywania bezdomnych w w/w miejscach mieszkańcy informują Straż Miejską, bo z reguły osoby te spożywają alkohol i zanieczyszczają miejsca ogólnie dostępne.
     Straż Miejska od początku tego roku odnotowała 320 interwencji dotyczących bezdomnych, z czego 138 osób przewieziono do Pogotowia Socjalnego i pozostawiono w celu wytrzeźwienia.
     Jeżeli chodzi o sytuacje związane z osobami bezdomnymi Straż Miejska ściśle współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz z zarządcami, właścicielami nieruchomości i spółdzielniami mieszkaniowymi informując ich o przypadkach występowania tego zjawiska. W każdym przypadku oferowana jest im pomoc, z której nie zawsze chcą korzystać.
     Straż Miejska apeluje do mieszkańców, aby informowali nas o wszelkich znanych im miejscach przebywania osób bezdomnych pod numerem alarmowym 986.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • zabrali fotoradary to wzięli się do roboty. Miasta likwidują straż miejsko-gminną ale starajcie się, starajcie bo wasza przyszłość niepewna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-08-13)
 • A dlaczego są bezdomni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2015-08-13)
 • Moim skromnym zdaniem problemem stanowią osoby, które dają datki pieniężne bezdomnym, a ci od razu zamieniają otrzymane pieniądze na alkohol.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  TomaszRoney(2015-08-13)
 • zakazać picia alkoholu - to od razu rozwiąże większość problemów społecznych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2015-08-13)
 • Ja daję parę zł tylko tym, u których widzę cierpienie i wstyd za to, że tak skończyli. Czyli nigdy nie dałem nikomu ani grosza - zawsze tylko "kierowniku, daj na chleb". Niektórzy są już tak bezczelni, że nawet nie kłamią, tylko od razu mówią, że chcą na chlanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2015-08-13)
 • my i tak pomagamy - płacimy podatki, z których są utrzymywane noclegownie, posiłki, pomoc medyczna, itp. .. Również z naszych podatków są wypłacane alimenty na dzieci tych bezdomnych -bo niestety -tatusiowie wybrali topienie smutków w alkoholu i nie pomyśleli o swoich dzieciach. I gdy taki bezdomny wyciąga do mnie rękę, to zastanawiam się, czy jego dzieci i żona nie potrzebują bardziej pomocy. Tak naprawdę MOPS i samorządy i rząd nie mają żadnego programu na "wyciąganie" ludzi z bezdomności-a to jest podstawa w pomocy tym ludziom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  el-kaśka(2015-08-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
POLO z HAFTEM
Polar z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki