UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezimienny wiadukt (w żadnym trybie)

 
Elbląg, Bezimienny wiadukt (w żadnym trybie)
Fot. A.D.

Zdawałoby się, że nie ma bardziej godnej nazwy dla nowo wybudowanego wiaduktu niż „100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Nazwy, która połączyłaby zarówno lewaków jaki i nazioli, pikników i kiboli, gejów i heteryków, totalną opozycję i zwolenników dobrej zmiany, tych którzy klęczą jeszcze ciągle przed brukselskim okupantem, jak i tych, którzy zdążyli wstać z kolan. Krótko mówiąc wszystkich.

Z jakichś tajemniczych przyczyn przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu odwleka uchwalenie tej nazwy. Najwidoczniej są nazwy godne i godniejsze. W przeciwnym razie już w kwietniu ta bliska każdemu patriocie nazwa zostałaby uchwalona. Tę drugą godniejszą nazwę na razie zna wyłącznie przewodniczący Pruszak i mam podejrzenie graniczące z pewnością, że nie jest to wiadukt Konstytucji. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem żeby domyślić się, że w grę może wchodzić jedno nazwisko, którego nie będziemy tu przywoływać nadaremno. Ale życie zaskakiwało czasami nawet słynnego detektywa, dlatego wolelibyśmy nie opierać się na mniej lub bardziej złośliwych spekulacjach, od których roi się w komentarzach na portElu i usłyszeć z ust samego przewodniczącego jaką to nazwę przyszykował dla tej jakże potrzebnej, chociaż jak niektórzy twierdzą nieco przewymiarowanej i zbyt kosztownej budowli. Jestem pewien, że przewodniczący Pruszak przez szacunek dla mieszkańców Elbląga, ujawni nam ją niezwłocznie i objaśni jacyż to „inni szatani byli czynni”, że do tej pory musimy żyć w niepewności. Najwyższa to bowiem pora, żeby wiedzieć jaki patron będzie przyświecał naszym przejazdom na Zatorze. Panie przewodniczący, całe miasto czeka w napięciu na stosowne oświadczenie!
     Ku przestrodze jedynie apeluję, żeby nie przegiąć z tą nazwą i przypominam sytuację jaka miała miejsce ostatnio w Stoczni Gdańskiej. Tamtejszy przewodniczący zakładowej Solidarności chciał specjalną tablicą upamiętnić pobyt w hali 26 podczas sierpniowych strajków pewnych braci. Tej porcji śmieszności, mimo obfitej wazelinowej polewy nie był w stanie przełknąć nawet jeden z wyróżnionych i tablica poszła do przetopienia. Może więc jednak wiadukt 100-lecia Odzyskania Niepodległości?
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena .pl