Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Bezpieczny Elbląg” do poprawki

 
Elbląg, „Bezpieczny Elbląg” do poprawki fot. AD
Rek

W ratuszu odbyło się spotkanie Rady Programowej - Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy prezydencie Elbląga, zajmującej się Programem Bezpieczny Elbląg. Jest to inicjatywa, która już od 12 lat przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

W spotkaniu udział wzięli Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, a także m.in. radni Maria Kosecka i Dawid Pater, Marek Osik, Komendant Miejski Policji, Przemysław Siagło, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, dyrektorzy i wicedyrektorzy Departamentów Zarządu Dróg, Edukacji, Społecznego, Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych, Zarządzania Kryzysowego.
     Insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji zwrócił uwagę na nowelizację Programu Bezpieczny Elbląg. Proponował, aby wprowadzić poprawki, aby przeredagować zagadnienia ujęte w programie: - Zmieniły się zagrożenia, zmieniły się czasy. Dzisiaj mamy do czynienia z innymi problemami niż 12 lat temu. Kiedy Program starował w roku 1999 było wiele do zrobienia w obszarach, które dzisiaj nie potrzebują już takiego wsparcia jak kiedyś. Dziś należy skupić się na zupełnie czymś innym. Proponuję, aby to rozważyć.
     Radna Maria Kosecka zdefiniowała zagrożenia „naszych czasów”. Proponowała, aby Program Bezpieczny Elbląga w kolejnych latach zajął się przestępstwami, które obecnie są największym zagrożeniem dla mieszkańców Elbląga: Chodzi mi o edukowanie młodzieży w obszarach takich, jak prześladowanie, nękanie przez internet, stalking czyli nękanie przez telefon komórkowy. Nie możemy zapomnieć o innych problemach, które bardzo często dotykają młodzież, mam tu na myśli alkohol i narkotyki. Coraz częściej też dochodzi do przemocy w rodzinie i jej powinniśmy zapobiegać. Zależy mi, by budować program „Bezpieczne przestrzenie”, który szeroko zajmowałby się bezpieczeństwem młodszych i starszych.
     Ostatnie wydarzenia w Warszawie spowodowały, że strumień działań Programu Bezpieczny Elbląg zostanie także skierowany na zapobieganie wandalizmowi: - Ma to szczególne znaczenie w przededniu Euro 2012, bo wiemy przecież, że wielu kibiców przyjedzie do Gdańska, ale i do Elbląga – wylicza radna.
     Krystyna Dziurdź Dyrektor Departamentu Zarządu Dróg opisała zagrożenia w ruchu drogowych. Zaznaczyła, że do wielu wypadków i kolizji na drodze dochodzi wskutek nieznajomości przepisów przez przechodniów: Należałoby zwrócić uwagę na edukację wszystkich uczestników ruchu drogowego. - Współpraca w tym zakresie z Policją, Biurem Prasowym Prezydenta, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego byłaby bardzo pomocna w tym zakresie – zakończyła Krystyna Dziurdź, dyrektor ZD w UM Elbląg.
     - Nowo opracowane i zdefiniowane ramy programu Bezpieczny Elbląg powinny zawierać propozycje edukacyjne dla szkół – dodał także Dariusz Targoński, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji. Zarówno szkoły podstawowe, gimnazja i ponadgimnazjalne przygotowały na prośbę Departamentu Edukacji listę problemów i potrzeb edukacyjnych. Oferta Programu Bezpieczny Elbląg powinna być dostosowana do każdej z placówek. Celem jej powinno być aktywizowanie dzieci z różnego rodzaju problemami – dodał Dariusz Targoński.
     - Uważam, że niezbędny jest też nowy pomysł na formę przekazu, swoista mapa drogowa, jak elblążanie do informacji mogą dotrzeć. Bez tego nie jest możliwy sukces programu, a chcę, by działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa elblążan były szerokie, widoczne, by mieszkańcy miasta mogli bez przeszkód się o nich dowiedzieć, uczestniczyć w nich, by dzięki nim mieli to rzeczywiste poczucie bezpieczeństwa. - podsumował prezydent Nowaczyk.
     Spotkanie zakończył Grzegorz Nowaczyk, który stwierdził, że nowo opracowany budżet Programu z pewnością pozwoli rozwiązać wiele problemów. Musimy pracować nad zmianą programową „Bezpiecznego Elbląga”.
     Komisja Bezpiecznego Elbląga wybrała już zespół, który zajmie się ewaluacją dokumentów określających ramy działania Programu Bezpieczny Elbląg.

Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • No dobrze, ale do rzeczy. Strazaki wypad z auta i biura, zasilic policje zolwiami i po problemie. Ta rada jest za darmo, a ile kosztowalo nas podatnikow to posiedzenie o ktorym mowa w artykule?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-16)
 • najbliższe nieszczęscie pokaże co warte te nasiadówki bez konkluzji w. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-16)
 • A ja mam w d. .. pie "Bezpieczny Elbląg"?Grunt to, że ja jestem bezpieczny. Wynająłem ochroniarzy przed wrednymi kibicami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  "Bezpieczny Grześ"(2011-11-16)
 • Ble, ble, ble. Znam osobę, która ma założoną NIEBIESKĄ KARTĘ przez policję i co?Ładnie to wygląda na papierze, ale żadnych działań policji, bo się do konfliktów rodzinnych nie wtrącają. O kogo chodzi?Jórek Byczyński, nad nim się znęca kobieta ze swoim synem. Zaś dzielnicowy z rewiru ul. Diaczenki problemu nie widzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Uprzejmie donoszę!(2011-11-16)
 • STRAŻY MIEJSKIEJ bezpieczeństwo mieszkańców miasta nie dotyczy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-16)
 • w poniedziałek w południe na skrzyzowaniu hetmanskiej z 1-maja straz miejska miała akcje-fiat cinq-cento z sygnałem świetlnym, a dzielni strażnik z koleżanką z dumą i radością wlepiali mandaty pod, ,rtd". to jest porządek po polsku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EG(2011-11-16)
 • w poniedziałek w południe na skrzyzowaniu hetmanskiej z 1-maja straz miejska miała akcje-fiat cinq-cento z sygnałem świetlnym, a dzielni strażnik z koleżanką z dumą i radością wlepiali mandaty pod, ,rtd". to jest bezpieczeństwo po polsku!mogli pieszo przyjść, tak bliziutko, a paliwo drogie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EG(2011-11-16)
 • nie bylo, ,dziękujemy za umieszczenie opini" więc kliknąłem drugi raz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EG(2011-11-16)
 • Trochę nie na temat, ale też ważne, codziennie chodzę przez dworzec do pracy, teraz na około, jestem zbulwersowana jakością wykonania położenia kostki brukowej przy wejściu lub wyjściu z budynku dworca na perony, jestem kobieta nie znam sie na tym fachu ale gołym okiem widac że to fuszera ciekawe kto to odbierał i ile zapłacono. To grozi kalectwem, dokoła asfalt a przy samym wyjsciu "kocie łby"i to nie równe. Niech ktos się temu przyjrzy i do poprawki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-11-16)
 • Policja alarmuje o nowej jakości przestępstw, a mianowicie nękaniu przez internet i tym chce się zająć. Uważam, że jeszcze nie poradziła sobie ze starymi przestępstwami w postaci nękania bezpośredniego. Mam tu na mysli notoryczne (od kilku lat) dokuczanie mieszkańcom przy ul. Władysława IV przez grupę rozwydrzonych, pijanych młodych ludzi. Kilkakrotnie zwracaliśmy się o pomoc, niestety nic to nie dało. Problem pogłębia się, a frustracja rośnie. Prosimy o pomoc w postaci pieszych patroli i penetrowanie zarówno terenu osiedla, jak i klatek schodowych oraz piwnic, głównie klatek 14- 24 - w szczególności wieczorami i nocą w piątki i soboty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kropla(2011-11-17)
 • Jutro WSZYSCY na A8 o 13 na mecz z zawisza!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zks(2011-11-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna