Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Bezpieczny Elbląg

 
Elbląg, Bezpieczny Elbląg fot. nadesłana
Rek

Dzisiaj (24 lutego) w Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze w tej kadencji posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku powołanej przez prezydenta miasta. W trakcie spotkania uczestnicy podsumowali działania realizowane w roku ubiegłym i wstępnie zaplanowali działania w ramach programu Bezpieczny Elbląg na rok 2015.

Zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo osób starszych, przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz walka z dopalaczami – to główne zadania, jakie stawia przed sobą Komisja Bezpieczeństwa i Porządku powołana przez prezydenta Witolda Wróblewskiego.
     W ramach miejskiego programu Bezpieczny Elbląg funkcjonują trzy komisje. Komisja ds. Edukacji i Bezpieczeństwa skupia się na działaniach profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku komisja wyposażyła m.in. wszystkie przedszkola w Elblągu w kamizelki odblaskowe, aby dzieci w trakcie wycieczek były bardziej widoczne. Ponadto wspólnie ze służbami mundurowymi zorganizowano w placówkach edukacyjnych szereg spotkań, pogadanek oraz turniej wiedzy o ruchu drogowym. Tego typu działania mają być kontynuowane w roku bieżącym.
     Komisja ds. Rodziny i Spraw Społecznych działa przede wszystkim na rzecz osób starszych, przeciwdziała uzależnieniom – ze szczególnym naciskiem na problem dopalaczy – oraz przemocy w rodzinie. Przemoc w rodzinie, mimo iż problem ten jest szeroko nagłaśniany, nadal występuje i to w różnych grupach społecznych.
     - W ubiegłym roku na terenie miasta zostało założonych ponad 900 niebieskich kart – poinformowała Barbara Dyrla, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, przewodnicząca komisji.
     - Ta ilość kart to efekt edukowania społeczeństwa – dodał insp. Marek Osik, Komendant Miejski Policji w Elblągu. – Coraz więcej osób ma świadomość, że tego typu zjawiska nie wolno lekceważyć, że należy je zgłaszać, zwracać się o pomoc.
     W ramach Komisji ds. Bezpiecznych Przestrzeni w ubiegłym roku zamontowano 530 metrów barier ochronnych przy ośmiu szkołach znajdujących się w pobliżu ruchliwych ulic. Ponadto Zarząd Budynków Komunalnych zakupił kolejną partię detektorów tlenku węgla (140 sztuk). Obecnie wszystkie mieszkania komunalne w Elblągu, w których są piece lub piecyki gazowe, zostały wyposażone czujniki, ostrzegające przed groźnym stężeniem czadu.
     Jak podkreślali uczestnicy spotkania, Elbląg jest w czołówce polskich miast pod względem bezpieczeństwa, prewencji i profilaktyki.
     - Tym możemy się chwalić przed innymi samorządami – ocenia st. bryg. Tomasz Świniarski. – Teraz powinniśmy się starać, aby utrzymać ten poziom bezpieczeństwa.
     Zdaniem prezydenta Wróblewskiego, który przewodniczy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, realizując programy profilaktyczne w tym roku należy kłaść nacisk na dwie grupy wiekowe: ludzi młodych i seniorów.
     - Chciałbym, aby program Bezpieczny Elbląg był poszerzony o działania zbieżne z programami ogólnopolskimi, takimi jak np. Senior–Wigor, na realizację których można zdobyć środki spoza budżetu miasta – informował Witold Wróblewski. – Musimy łączyć swoje siły, wtedy będziemy mogli uzyskać dodatkowy efekt swoich działań.
Rafał Maliszewski, Biuro Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • kiedy będą liczniki czasowe nad sygnalizatorami w celu poprawy bezpieczeństwa i ograniczeniu mandatów za wjazd na "późnym żółtym"? Czy oprócz policji zależy jeszcze komuś żeby blokować słuszną inwestycje sprawdzoną w kraju ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-02-24)
 • Panie Maliszewski dlaczego pan kłamie?!!! Mieszkam w Elblągu, w mieszkaniu komunalnym ZBK, mam zamontowany piecyk gazowy i na oczy nie widziałem żadnego czujnika? Po co robisz ludziom wodę z mózgu kłamczuszku?!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Anty-Pinokio(2015-02-24)
 • Własnie u mnie też nie załozyli, nawet nikt nie proponowal. Panie Wrónlewski jak to jest?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-02-24)
 • Te komisje czy inkubator przedsiębiorczości lub akademickie biura karier są nieefektywne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jasndfv0q83h(2015-02-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Audi
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski