Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Bezpieczny Senior” ma już 5 lat

 
Elbląg, „Bezpieczny Senior” ma już 5 lat
fot. nadesłana

Blisko 500 spotkań, ulotki, plakaty, kampanie medialne, spotkania z emerytami, kombatantami i wizyty funkcjonariuszy w kościołach. To tylko część działań jakie prowadzą elbląscy policjanci w ramach projektu „Bezpieczny Senior”.

Jest on jednym z priorytetów kompleksowego, miejskiego programu „Bezpieczny Elbląg”, który funkcjonuje od 16 lat. Wszystko to daje wymierne efekty. Dzięki pracy profilaktycznej jest mniej oszustw i kradzieży. Łatwowierność i naiwność są zastępowane czujnością i zdrową podejrzliwością, co owocuje współpracą z organami ścigania. Starsi ludzie chętniej dzwonią pod 997 i zgłaszają wszelkie obawy, na które my reagujemy.
     
     Z inicjatywy policji i władz miejskich w 2012 roku zainaugurowano miejską kampanię społeczną pod nazwą „Bezpieczny Senior”, która została włączona w kompleksowy program miejski pod nazwą „Bezpieczny Elbląg”. Kampania jest kontynuacją programu prewencyjnego „Bądź bezpiecznym emerytem” realizowanego od 2010 roku przez Komendę Miejska Policji w Elblągu. W celu promocji przedsięwzięcia organizowano kampanie medialne, publikacje plakatów i kolportaż ulotek. W kampanię włączyli się duchowni poprzez przekazywanie jej treści w ogłoszeniach parafialnych. Funkcjonariusze przeprowadzili blisko 500 spotkań, między innymi z kombatantami, emerytami i słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Wszystko po to, by osoby starsze mogły poczuć się bezpiecznie i nie stawały się ofiarami oszustów i osób podszywających się np. pod przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych. W materiałach informacyjnych promujących akcję znajdują się konkretne przykłady oszustw, na które najczęściej „łapią się” osoby starsze ale nie tylko one. To metody na tzw. wnuczka, urzędnika, na gazownię, a ostatnio nawet na policjanta. Plakaty i ulotki podczas spotkań z seniorami rozdają m.in. dzielnicowi oraz funkcjonariusze zajmujący się zagadnieniami prewencji kryminalnej. W kampanii pomagają nam zaproszeni przedstawiciele firm komunalnych, energetycznych, gazowniczych, spółdzielni mieszkaniowych, elbląskich szpitali, elbląscy radni oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Państwowej Straży Pożarnej. Liga Kobiet Polskich w Elblągu przy współudziale funkcjonariuszy KMP w Elblągu prowadzi cykl wykładów w ramach Akademii Seniora w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Nie obce nam są tematy dotyczące cyberprzemocy, uzależnień, czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które poruszamy na debatach społecznych.

 


     Najbliższa tego typu debata odbędzie się 20 marca o godz. 10 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu przy ulicy Grunwaldzkiej 137. Tematem spotkania będą nowe formy uzależnień, hazard i cyberhazard. Impreza pod nazwą „Gram, bo lubię muszę” jest inicjatywą Komendanta Miejskiego Policji, Naczelnika Urzędu Celnego oraz Rektora PWSZ w Elblągu. Wszystkich chętnych, w różnym wieku, już teraz zapraszamy.

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Niedobrze jeżeli policjant manipuluje faktami. Wiadomo przecież, Że kampanię tą zainicjowała Radna Maria Kosecka i należy takie rzeczy mówić otwarcie a nie przypisywać sobie zasługi innych. Nieładnie Panie policjancie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    (2015-03-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Londynem
Fototapety do salonu
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety z Elblągiem